Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Maj 02, 2024 1:20 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 7:50 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Witam kochani !!

Problem ten próbuje rozwiązać od dawna i nie jednego z Was juz męczyłem w tej sprawie :wink: . W latach 2002-2004 Paul z chłopakami praktycznie przed każdym koncertem przechadzają się po backstage'u w najlepszym wypadku idą do kibelka rozgrzać sobie głos i przećwiczyć harmonie wokalne. Najczęsciej jest to tak, że pięciu śpiewa a Rusty rzeżbi im na akustyku... przykłady jakie spotkałem (piszę z pamięci także mogę o czymś zapomnieć) :

- Hello Goodbye - Backstage - Back In The US DVD
- Your Loving Flame - WC - Back In The US DVD
- You Won't See Me - Backstage - News w wiadomościach francuskiej TV 24.06.2004

Skład : wszyscy na wokalu.Anderson gitara

to tylko kilka sekund......ale jestem pewien że gdybym miał pełne wersje tych nagrań skakałbym z radości.
Mamy już koncerty, soundchecki czy jest szansa że istnieją bootlegi (lub jakieś pełne tracki) nagrań z garderoby bądz WC ?? Czy ktoś coś wie na ten temat ?? to dla mnie bardzo ważne.

Próbowałem sobie sam odpowiedziec na to pytanie i doszedłem do takiego wniosku. Większość (około 80%) koncertowych bootlegów nagrywają fani i dlatego 3/4 występów z jakiejś trasy to audience recordings. Fani praktycznie nie mają dostępu do Backstage'a (wiadomo istnieją Vipy i jakieś tam accessy) dlatego liczyć chyba nie ma co.... zostają ludzie z ekipy..ale czy jest wogóle taktem nagrywanie człowieka dla którego się pracuje i czy wogóle ktoś wpadnie na taki pomysł ??
Wcześniej od razu bym odpowiedział że nie .... chociaż po ostatnim koncercie Rainbow który oglądałem na DVd nie mam pojęcia ..... dla niezorientowanych- bootleg został nakręcony w Paryżu 95 roku a nagrał go nie fan ale.....człowiek z ekipy który siedział przy konsolecie !! :shock: czyli krótko kamera była przez cały koncert na scenie !! -dokładnie po prawej jej części a jak np perkusista miał solo kamera podąża za Ritchiem który w tym czasie np.popija sobie browca za kolumnami... ..czlowiek zamiast nagłaśniać Blackmore'a kręci materiał na którym pózniej zarobi sprzedając go fanom)

W każdym bądz razie czy ktoś wie coś na temat Suchych Nagrań Paula ?? :) :) z góry dziękuje

pozdrawiam Hubert

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 10, 2005 9:40 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
Przypuszczam że o takich materiałach ,to można pomarzyć...... .
Mnie bardzo radowało by gdybym wszedł w posiadanie zapisu z kamer które muzycy często noszą przy sobie :D .....i tam pewnie można by zobaczyć i posłuchać......a zdarza się to często......zwłaszcza Wix jest chyba takim zapaleńcem......bo jego najczęściej można było zobaczyć z kamerką.....
To byłby bootleg..... :!: ....a rozgrzewki toaletowe..no hmmmmmmm ponoć w MUSZLI jest bardzo dobra akustyka......coś o tym wiem.. :wink: .
Tak że ja nie spotkałem sie z takimi rarytasami...... a szkoda.......


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 14, 2005 11:13 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Nie ma rzeczy niemożliwych :)

Bo jakim cudem wszedłem w posiadanie domowych zapisów Paula, czy np Johna?

No chyba poza Lindą i dzieciakami nie było w okolicy nikogo innego?!


A tak bardziej konkretnie - Hubercie, a skąd Ty wiesz o tych próbach w kibelku?
:arrow:
Zobaczyłeś na ekranie/w TV! :D
Czyli ktoś to nagrywał :idea:
Czy ma tego więcej?
Pewnie tak :D
Czy gdzieś to puści dalej?
Niewykluczone! :)


pozdrawiam, Paweł (ten pusty łeb od Liczenia do Tysiąca)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 14, 2005 2:12 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Cześć Paweł

Napisałeś : Bo jakim cudem wszedłem w posiadanie domowych zapisów Paula, czy np Johna?

Żadnym :) ...

Jeśli chodzi Ci o dostępnośc tych rzeczy :

Home Demos (zarówno wszystkie te od 1957 do1970) krążyły już u kolekcjonerów w czasach czarnej płyty (lata 80). Dzisiaj wszystko to jest dostępne na kompaktach i napewno nie są to żadne rarytasy i "rzeczy niemożliwe". Oczywiście pewnie domowe zapisy użyłeś w formie przykładu. Jednak kiedyś (5 lat temu) czyli jak miałem ....10 lat :) moim największym marzeniem było usłyszenie chociażby kawałka Hollywood Bowl .Próbowałem dzwonić w tej sprawie do Manna,Tolaka...niestety nic. Znalazła się w końcu osoba (Marcin Sowiński - jeśli to czytasz serdecznie pozdrawiam) która przegrała mi tą płytę. Moja pierwsza beatlesowka nieregularną płytę (nieregularna dlatego gdyż była to wersja Complete Hollywood Bowl Concerts na labelu Midnight Beata) Z dzisiejszej perspektywy wydaje się to śmieszne że kosztowało to tyle trudu.Jeśli dzisiaj chcemy mieć wszystkie Beatlesowskie domowe dema Staramy się o 7 kompaktowy box Complete Home Recordings 1957-1969 Silent Sea i mamy wszycho. To samo jest z Paulem (MoMac Hidden Tracks 30 CD- temat Early Taków nam się prawie zamyka) i innymi Wiem że poczatkujący kolekcjonerzy mogą mieć z tym problem ale naprawdę jest dużo osób którzy pomagą. Istnieje takze B&P.....

Jeśli natomiast Pawle chodziło Ci o to jak te dema wogóle się dostały do obiegu.Bo z tego wynika zdanie :
No chyba poza Lindą i dzieciakami nie było w okolicy nikogo innego?!

To odpowiedz jest prosta. Wiadome że najłatwiej był z "give awayami" (od Bad To Me do Goodbye) Jeśli John napisał dla Fourmostów I'm In Love to wiadomo że musiał im jakoś przedstawić swój koncept..dlatego też włączyl record na szpulowcu, na pianinie zagrał pomysł i pózniejsze nagranie wędrowało w ręce Formostów (i też przecież nikogo nie było w pokoju) Lennon miał gdzieś co zrobią z tą taśmą dla niego nie miała ona żadnej wartości ...a dla Beatlemaniaków? Myślisz że oddanie takiego trzeszczącego do bólu dema (A JAKŻE Z NOWĄ PIOSENKĄ THE BEATLES) przez jakąś osobę z kręgów (możliwe że The Fourmost możliwe że innych posiadaczy) do użytku fanów nie było $$$$ posunięciem ? Sądze że dzięki temu dostały się do obiegu...
Jeśli chodzi o inne dema (np takie jak Ty mówisz co Paul grał sobie na gitarze w otoczeniu najbliższy) sądze ze przynosili oni je po prostu do Abbey Road,Twickenham i wtedy ginęły one w archiwach EMI które po latach zostały cudownie odnajdowywane. Wiele mixów, innych take'ów czy wersji demowych było przekazywanych w ręce innych ludzi z otoczenia (Petter Sellers, John Barret) którzy robili z nimi co chcieli (ze wkazaniem oddawania ich "firmom" płytowym)

To była zupełnie inna historia z Home Demami ale jak zwykle się rozpisałem :)

A tak bardziej konkretnie - Hubercie, a skąd Ty wiesz o tych próbach w kibelku?

Zobaczyłeś na ekranie/w TV!
Czyli ktoś to nagrywał
Czy ma tego więcej?
Pewnie tak
Czy gdzieś to puści dalej?
Niewykluczone!

Za nic nie wiem o co Ci chodzi .... To jest logiczne że jeśli widziałem to w TV to ktoś to nagrywał jeśli ma tego więcej to sądze że za jakiś czas rzuci to w obieg (tak jak było np.z Pettersburgiem ..)

Ale czy ja pytałem o domysły i mówiłem że te rzeczy są niemożliwe ?
Ja zadałem pytanie :
Czy ktoś coś wie na temat istnienia tych bootlegów? Być może ktoś posiada tego typu wersje nagrań.

Mimo wszystko Pawle pozdrawiam Cię bardzo serdecznie
Hubert (ten odpowiedzialny za bałagan na Ob La Di Ob La Da :wink: :wink:)

p.s Czy masz juz 2 częśc Rutlesów ??

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 14, 2005 2:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Hubercie,
chodziło mi o to, że skoro 'wychodzi' materiał, który jest teoretycznie nie do zdobycia (bo nagrywa go np Paul w domowym zaciszu na własne potrzeby - a jednak z czasem jakoś przecieka), to tym bardziej musi 'przecieknąć' materiał nagrywany przez jakąś stację tv :)

Wszystko jest tylko kwestią czasu. Mam nadzieję, że uda Ci się dotrzeć do tych nagrań 8)

Can't Buy Me Lunch będę miał za jakieś 2-3 tygodnie, w tej chwili Rutles Neil Innes składa na mojej kopii autograf z dedykacją (dla Staszka mam nadzieję - też :D )

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 14, 2005 2:50 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Can't Buy Me Lunch będę miał za jakieś 2-3 tygodnie, w tej chwili Rutles Neil Innes składa na mojej kopii autograf z dedykacją (dla Staszka mam nadzieję - też )

No to wspaniale :) Czyli za miesiąc juz będzie u nas

pozdrawiam Hubert

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY