Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:19 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Sie 05, 2009 7:00 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
A gdyby ktoś się Was zapytał, ilu Beatlesów było leworęcznych? Jeśli odpowiedzielibyście "jeden" (mając na myśli oczywiście Paula McCartneya), to sami moglibyście wylądować w tej księdze (a ja razem z Wami do całkiem niedawna :mrgreen: )!

Ringo Starr napisał(a):
The other blessing that makes my drumming individual is that I was born left-handed. But my grandmother turned me into a right-handed person. So, I'm actually ambidextrous. If I throw anything, play cricket or golf, it's done left-handed, but I write and cut with my right hand.


(Tłumaczenie: Drugi wspaniały czynnik, który wyróżnia moją grę na perkusji to to, że urodziłem się leworęczny. Moja babcia jednak zrobiła ze mnie praworęcznego. Więc właściwie jestem oburęczny. Jeśli coś rzucam lub gram w krykieta albo golfa, robię to lewą ręką, ale używam nożyczek i piszę za pomocą prawej ręki.)

Żródło: TIME http://www.time.com/time/arts/article/0 ... 89,00.html

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 8:35 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 26, 2008 10:17 pm
Posty: 120
Miejscowość: Poznań
hehe...moj kumpel przezyl szok jak sie dowiedział że Lennona zastrzelono...myslał ze zyje... a gdy mu o tym powiedziałam, to myslal ze teraz go zamordowano.. :p

_________________
All you need is love


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 12:36 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Dostałam na Gwiazdkę taką lekko chic-litową książkę, autorstwa brytyjskiej dziennikarki Camilli Morton, pod tytułem "Dziewczyna na każdy dzień". Jak informuje okładka, książka zawiera porady jak "ciekawie przeżyć cały rok" ;) Oprócz rzeczonych propozycji na ten temat mamy również garść przeróżnych informacji z dziedziny historii muzyki, sztuki, filmu i mody, które zazwyczaj związane są z daną datą. I takich wzmianek o Beatlesach w tej książce jest trzy, z czego aż dwie zasługują na wpis do Księgi ;)

Pod datą 1 czerwca mamy dość obszerny fragment o Sierżancie Pieprzu, który to (fragment, nie Sierżant) dostarcza takiej oto informacji:

Cytuj:
Oprócz albumu Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band w czerwcu ukazały się także inne płyty z górnej półki [hmm, jakoś mi zgrzyta ten idiom tutaj - przyp. Rita]. W 1968 roku zespół Wings wydał Live and Let Die - tak, tak, temat z Jamesa Bonda, przejęty potem przez Guns'n'Roses.


Notatki z rodzaju Beatles-related nie mogło oczywiście zabraknąć pod 8 grudnia. Krótka wzmianka o Johnie zakończona jest propozycją dla czytelniczek:

Cytuj:
Ściągnij z sieci jedną z jego wielkich piosenek-przesłań:Give Peace a Chance, Make Love Not War lub Imagine.


Błąd tłumacza czy konsekwencja niechlujstwa edytorskiego w wersji oryginalnej? Któż to wie...

OT: Ale trzecia -- a w zasadzie pierwsza -- wzmianka o Beatlesach jest fajna. To jedna z proponowanych przez autorkę wróżb na 14 lutego. Dziewczyny Beatlefanki - oto coś w sam raz dla nas ;)

Cytuj:
Pomyśl o czterech do sześciu chłopakach, których mogłabyś poślubić. Chwyć jabłko za ogonek i powoli kręcąc nim od spodu, wymieniaj kolejno i bez przerwy imiona kandydatów, np. John, Paul, George, Ringo (ci czterej akurat są związani z jabłkiem na pewno). Imię wymieniane w chwili, gdy ogonek się urywa, należy do chłopaka, którego poślubisz [sic! odnośnie całego zdania - przyp. Rita].

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 10:05 am 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 18, 2008 10:54 pm
Posty: 29
Miejscowość: Kielce/Warszawa
Rita napisał(a):
Cytuj:
Pomyśl o czterech do sześciu chłopakach, których mogłabyś poślubić. Chwyć jabłko za ogonek i powoli kręcąc nim od spodu, wymieniaj kolejno i bez przerwy imiona kandydatów, np. John, Paul, George, Ringo (ci czterej akurat są związani z jabłkiem na pewno). Imię wymieniane w chwili, gdy ogonek się urywa, należy do chłopaka, którego poślubisz [sic! odnośnie całego zdania - przyp. Rita].


oj, to mi się baaardzo, bardzo podoba 8)
a że walentynki już niedługo, to chyba sobie powróżę :lol:
w takiej wróżbie nie ma złych odpowiedzi, każda jest dobra :P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 12:29 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Rita napisał(a):
Dziewczyny Beatlefanki - oto coś w sam raz dla nas ;)

Od razu uprzedzę, że we Wrocławiu też są sklepy warzywno-owocowe, nie musisz przywozić... :lol:

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 03, 2016 10:04 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Czw Mar 03, 2016 9:38 pm
Posty: 2
Kiedyś w swoim mieście poszłam do urzędu zapytac się czy mogę zmienic nazwę swojej ulicy na ulicę imienia george'a harrisona pani urzędniczka popatrzyła na mnie i ze stoickim spokojem powiedziała że to nie jest możliwe bo nie zna osoby o tym imieniu i nazwisku zapytałam czy zna zespół the beatles ona na to że tak i tam nie było żadnego harrisona lol


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY