Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Maj 10, 2024 8:29 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Lis 12, 2004 12:46 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Pią Lis 07, 2003 10:56 pm
Posty: 120
Miejscowość: Czerwionka
Takiego Imagine to ja jeszcze nie słyszałam- o ile utwór wykonywany przez Johna, słowa i melodia niosą w sobie jakąś nadzieje na przyszłosć- to ta wersja jest mroczna, mroczna w jednostajnosci pod względem rytmu i naprawde- nadziei to tu sie doszukac raczej nie mozna- wręcz przeciwnie-szczególnie teledysk jest zaprzeczeniem słów- no w sumie musicie to sami zobaczyc!! Jest to wersja zespołu A PERFECT CIRCLE-nie znałam tego zespołu wczesniej- a wy??

próbowałam gdzies w necie znalezc tą piosenkę- i dac wam tu link ale nie udało sie- wiec od czasu do czasu popatrzcie na jakieś stacje muzyczne a moze akurat traficie-ja to widziałam na ViviePlus

pozdrawiam
pa

_________________
That love is all and love is everyone
It is knowing, it is knowing


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 12, 2004 12:56 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 11, 2004 7:52 am
Posty: 114
Miejscowość: Będzin
Ja ten zespół kocham odkąd wydali swoją pierwszą płytę, czyli "mer de noms" z roku 2000. Zespół poznałem poprzez osobę wokalisty Maynarda Jamesa Keenana, którego wcześniej znałem z absolutnie genialnego zespołu TOOL. Zresztą Keenan to dla mnie jeden z najlepszych wokali i tekściarzy w ogóle i człowiek z bardzo otwartym umysłem na muzykę. O owym coverze IMAGINE pisałem już jakiś czas temu w temacie "najlepszy cover".
A posłuchać tej wersji "imagine" można na stronie zespołu www.aperfectcircle.com - można tam również obejrzeć ów teledysk.
Wersja jest faktycznie mroczna - zagrana minorowo, ale uważam że jest świetna - zwłaszcza melodyczne zawirowania w refrenie tak typowe dla osoby MJK. Choć zdaję sobie również sprawę że nie wszystkim fanom pogodnego, oryginalnego "Imagine" ta wersja może się podobać. Mimo wszystko polecam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 12, 2004 12:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
http://www.aperfectcircle.com/.

ktos o tym juz kiedys wspominal w temacie o coverach.... faktycznie wersja srednia jak dla mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 12, 2004 1:05 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Nie powiem, żeby było to aż takie złe. Moim zdaniem teledysk jest w sumie dość dobrze dobrany do treści. Na pewno nie jest to najgorszy cover Johna jaki słyszałem (i widziałem). Jest to na pewno inne podejście do tematu niż w oryginale, ale dla mnie również interesujące.

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 16, 2004 3:56 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Niedawno go usłyszałem i powiem szczerze ,zbrzydło mi to wykonanie. Jestes jasne że Imagine mozna wykonywac na rózne sposoby ale takie cos?! Jakby zgubiła sens tresc tej piesni juz nie mówiąc o melodii niby "lennowskieJ;
NIE TEMU WYKONANIU




POZDRAWIAM WSZYSTKICH BEATLESMANIAKÓW :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lut 13, 2005 4:57 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pią Kwi 02, 2004 3:24 pm
Posty: 88
A ja uważam, że oddaje ducha Lennona. Właśnie przez swoją przewrotność, jakby niezgodność tekstu z ponurą melodią i przeciwstawnymi do słów obrazami w teledysku.
Swoją drogą nigdy mi się nie podobały odtwórcze covery. Ten uważam jest jednym z lepszych. Podobnie jak poruszające mnie bardziej od beatlesowskiego wykonanie "Help" przez Tinę Turner czy "With a little help from my friends" Cockera. Według mnie w nowym "Imagine" tekst nabiera większej głębi, znika gdzieś jego naiwność i marzycielstwo a może właśnie to marzycielstwo zestawione z realem jest tą mieszanką wybuchową, nie wiem... Podoba mi się bardzo, tak to czuję.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 9:20 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 14, 2005 8:33 pm
Posty: 185
Miejscowość: Przemyśl
maybe kogos uraze kto lubi ten zespol ale uwazam ze wersja jest poprostu beznadziejna,teledysk owszem owszem ale zywcem zerzniety z merry xmas (war is over) moze ten zespol nie potrafi stworzyc dobrej muzyki, slow a zminiajac Imagine tak dokladnie, pomyslal ze nikt jej nie pozna..nie wnikam ale wersja okropna gdyby nie slowa nie poznalabym...

_________________
...an eye for an eye will make as all blind...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY