Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 1:21 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Mar 28, 2023 12:51 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Czy ktoś oglądał parodię Get Back w miniserii The History of the World part 2? Moim zdaniem to bezsprzecznie najlepsza część całej serii. I to nie tylko dla Beatlefanów.

Link do video: https://vimeo.com/812356746

A jeśli komuś chce się czytać, oto trochę historii Historii świata. W 1981 r. film ów wyreżyserował Mel Brooks. Na pewno można powiedzieć o nim różne rzeczy i wygłosić zróżnicowane opinie. Jak dla mnie to na pewno nie jest jeden z najlepszych filmów Brooksa i ma momenty lepsze i gorsze. Tak czy inaczej, dopisek "część 1" w tytule miał być jedynie kolejnym żartem, jednak po czterdziestu latach kilkoro komików zebrało się i przedstawiło pierwotnemu twórcy propozycję nakręcenia części drugiej. Ostatecznie powstało osiem odcinków dla serwisu Hulu (o ile wiem, niedostępnego w Polsce), przedstawiających wybrane historyczne wydarzenia (w tym wojnę secesyjną, rewolucję październikową, kandydaturę na prezydenta Shirley Chisholm i kilka wariacji na temat żywota Jezusa). Ponownie poszczególne segmenty stoją na różnych poziomach, ale dla wytrwałych znajdzie się garść naprawdę dobrych żartów.

O samej parodii Get Back powiedzieć mogę tyle, że atmosfera filmu zostało uchwycona idealnie i w najmniejszych szczegółach. W tej interpretacji Jezus i Apostołowie przygotowują się do ostatniego kazania, które ma zostać nagrane. Oczywiście pojawiają się problemy - Jezus przychodzi spóźniony z Marią Magdaleną u boku, a Judasz, zirytowany faktem, że nikt nie słucha jego pomysłów, odchodzi z "zespołu". Więcej nie zdradzę, zachęcam do obejrzenia wideo. Dostępne są polskie napisy (na podstawie oryginalnego tłumacza z platformy streamingowej).

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 03, 2023 9:07 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 11, 2002 7:51 am
Posty: 327
Miejscowość: Leszno
Obejrzałem...i powiem,że jest ale emocji nie wzbudziło...pzdr

_________________
www.marek-beatles.blog.onet.pl/


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 04, 2023 10:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
Są "momenty", jest ich ileś, a mój NAJ - to powitanie "Hey Jude" :D

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY