Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:55 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Maj 18, 2016 3:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Co prawda tego lata wypadało by uczcić "Revolvera", ale jako, że "Białas" to najlepsza rzecz jaka się ludzkości przydarzyła od czasów przełomu III i IV wieku p.n.e. to nie będę narzekał ;)

Trasa obejmować będzie Warszawę (2 razy), Kraków, Wrocław, Poznań i Trójmiasto. Na scenie obok największego propagatora Beatlesów wśród polskich muzyków - Tymona Tymańskiego, zagrają też Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski oraz Natalia Grosiak.

Jestem szalenie ciekaw jak to wypadnie i jakie będą grane utwory. Szczegóły wydarzenia tutaj:
http://muzyka.onet.pl/koncerty/trasa-sp ... odziel_sie

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 18, 2016 4:37 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 03, 2014 11:42 pm
Posty: 84
Miejscowość: Kielce
Wygląda dosyć ciekawie, później o tym napiszę.
Więcej info: http://www.ambra.com.pl/media/aktualnosci/w-tym-roku-gramy-w-wiekszym-skladzie-CpygTK


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 19, 2016 2:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Wspierać nas będzie zespół muzyków ze składu Tymon & The Transistors czyli zappowski skład, para jazzowy, w którym występują dęte instrumenty, fortepian, dwie gitary. Beatlesów zinterpretujemy troszeczkę na jazzowo - zdradza Tymon Tymański, wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik, twórca pojęcia yass.

To jest najbardziej elektryzująca wiadomość dla mnie. Szykują się improwizacje, szaleństwo i 10 minutowe wersje utworów. Słyszałem w ubiegłym roku ten poszerzony skład Tranzystorów i był to najbardziej nieokiełznany koncert na jakim byłem. Zagranie Beatlesów w ten sposób to diabelnie ambitne posunięcie... jednocześnie fani cover bandów z odgrywaniem muzyki Beatli 1:1 będą surowo zawiedzeni.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 19, 2016 2:57 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Wow, ale super! Nie mogę się już doczekać. Na pewno koncert będzie przedni :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 30, 2016 4:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Całe przedsięwzięcie pilotuje "Cry Baby Cry" w nowej wersji, na które można też głosować na LP3:
https://www.youtube.com/watch?v=6nA2VlRUGPE

Na plus solowa partia od 0:52 i lekko psychodeliczny klimat, a także podział na różne wokale przy zwrotkach, na minus brak wstawki Paula. Pewnie nie szarżowali z przearanżowaniem piosenki by wpasować się w radiowych odbiorców, od koncertowych wersji reszty repertuaru oczekuję dużo więcej wyobraźni i kreatywności.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 03, 2016 5:17 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Może ktoś będzie bardziej zorientowany ode mnie i podpowie mi, czy impreza jest darmowa, czy też trzeba jakoś starać się o bilety?

Plus na stronie trasy nie widzę info o godzinie...Albo jestem jakaś nieprzytomna :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 03, 2016 5:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Impreza jest darmowa. W wydarzeniu na FB napisano: 16 lipiec w godzinach 19:00 - 23:00.

Po przeczytaniu relacji z Krakowa zapragnąłem dwóch koncertów, prawdopodobnie będę też w Gdańsku. Tymon i spółka grają m.in.: Yer Blues, Long Long Long, Glass Onion, Happiness Is A Warm Gun, Monkey i In The Road. Czyli mnóstwo mniej znanych utworów.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 03, 2016 6:50 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Dzięki YerBlue! Już się martwiłam, że jakieś bilety będzie trzeba w pocie czoła zdobywać albo coś ;)

(Swoją drogą, co to za zwyczaje, by takie ważne informacje podawać na Facebooku, a na www już nie? Wbrew pozorom nie wszyscy mają i chcą mieć Fejsbuka).

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 31, 2016 6:15 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Kilka koncertów już się odbyło, a nikt nic?

Mnie się koncert w Warszawie bardzo podobał.

Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że nie jestem fanką aż nadto odjechanych od oryginału coverów Beatlesów, i jestem w tym tak przewidywalna, że niektórzy potrafili w stu procentach odgadnąć, które interpretacje na koncercie mi się podobały, a które nie ;)

Zgodnie z tym wzorcem niezbyt przypadło mi do gustu np. "Glass Onion" czy "Blackbird", a także "Long Long Long", które samo w sobie nie było jakoś wyjątkowo odbiegłe od oryginału, ale za to cholernie brakowało w nim tej perkusji! I tych klawiszy! To one robią ten utwór!

Jednakowoż większość zaprezentowanych przez Tymona i spółkę kawałków mi się spodobała, szczególnie "Dear Prudence", "Everybody's Got Something to Hide Except Me and My Monkey", 'I'm So Tired" czy "Savoy Trufle". Z wykonawców rewelacyjna jak zwykle była Natalia Przybysz, a tuż za nią Krzysiek Zalewski. Najmniej przypadł mi do gustu głos Natalii Grosiak - śliczny jest, ale jak dla mnie zbyt idealny.

To, co przede wszystkim było świetne w koncercie, to sam pomysł i inicjatywa. Gdyby Biały Album był wśród ogółu ludzkości tak znany, jak jest nieznany, opinie o grzecznych, spokojnych Beatlesach należałyby do rzadkości. A na koncercie w Warszawie było naprawdę sporo ludzi, i myślę sobie, że jeśli połowa z nich sięgnie potem po "Biały", to już będzie bardzo spoko. Na pewno Tymon and co. przekonali do Beatlesów moją przyjaciółkę - zawsze mówiła, że ich ceni, ale po płyty jakoś nie chciała sięgnąć, choć jej mówiłam, że Biały byłby sto procent w jej guście. No to po koncercie sięgnęła i jest zachwycona :) Mam nadzieję, że takich przypadków było więcej. W końcu artyści podczas koncertu udowodnili dobitnie, że Beatlesi DAJĄ KOPA, i to jakiego!

Impreza była świetna, ale muszę wspomnieć o dwóch minusach. Pierwszy - na Boga, Biały Album to nie tylko klimaty balladowe czy hardrockowe, ale też wodewillowe. Byłam zawiedziona pominięciem w repertuarze czegoś, co ja nazywam "McCartneyem w pigułce", czyli utworów "Honey Pie" i "Marthy My Dear". Podobnież brakowało mi "Sexy Sadie".

Minus dwa - kulejąca znajomość tekstów. No człowiek chce sobie tutaj z Tymonem pośpiewać "I'm So Tired", a się nie da się, bo Tymon już w pierwszej zwrotce śpiewa "Although I'm so tired....". No cholera. Takich wpadek tekstowych było (nie tylko u Tymona) jeszcze kilka.

Szkoda też, że artyści nie przygotowali bisu! Bo zostali wywołani na scenę i zagrali ponownie "Cry Baby Cry". Fajny utwór i niezła interpretacja, ale chciało się czegoś więcej :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 13, 2016 9:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
O kurczę, dopiero teraz odczytałem relację Rity. Nie wiem jak to się stało, bo czekałem na ruch któregoś z fanów by ewentualnie coś dodać, zaprzeczyć, przytaknąć. Dzisiaj słuchałem sobie fragmentów na YT i pod wpływem chwili i wspomnień postanowiłem jakoś upamiętnić ten koncert. Widzę, że jednak nie jako pierwszy :)

Bez zbędnego owijania - był to najwspanialszy występ pod nazwą "Gramy Beatlesów po swojemu" jaki w życiu widziałem. Jazzujące aranżacje były tutaj największym sprawcą czegoś naprawdę pięknego i unikatowego.
Bohaterką wieczoru była dla mnie Natalia Grosiak. Jej 3 interpretacje to było dla mnie misterium nie do opisania. "I Will" - przyznaję oficjalnie, że drugi raz w życiu przeróbka Beatli podoba mi się bardziej od oryginału. Jej wersja to dla mnie utwór głęboki, przejmujący, absolutnie wybitny, w opozycji do co najwyżej przyjemnego cukiereczka znanego z Białego. Przeobraził się z fajnej słodyczy do czegoś w klimacie smooth jazzowego "Bless You" Lennona. Po prostu beatlesowskie wydarzenie roku jak dla mnie.
Pozostałe 2 utwory, które mnie totalnie zaczarowały to "Glass Onion" i "Dear Prudence". Jakże inne od oryginałów i niewiele im ustępujące. Niewiele ale jednak. To są moi faworyci, więc nie śmiałem oczekiwać o przeskoczenie takich dzieł. "Glass Onion" w jej wersji to był praktycznie inny utwór. Z oryginału został tylko tekst - muzycznie, melodycznie mieliśmy budowanie konstrukcji od podstaw. Kocham takie interpretacje.
Poza tym po raz kolejny trzeba pochwalić drugą Natalię - Przybysz. "Yer Blues" i "Blackbird" były niesamowite. Ale tutaj nie było już tego zaskoczenia i wielkich oczu.

Jakoś tak wolę żeńskie interpretacje, toteż próby - udane mniej, lub bardziej - panów Tymona i Zalewskiego jakoś nie zapadły mi w pamięć. Tymon to w ogóle jak dla mnie był najsłabszą odsłoną tego spektaklu. Ma jednak zbyt drewniany głos a i dobierał sobie bezpieczny, przebojowy repertuar. Plus jedynie za "I'm So Tired". Swoją drogą to teraz jest drugi singiel Spragnionych Lata.
Trochę rozczarowało mnie "Happiness Is A Warm Gun". Kiedyś, w w Krakowie, w 2011 roku Tranzystory zagrały go w bardziej rozbudowanej wersji.
Mnie też brakowało "Sexy Sadie", "Martha My Dear" i Honey Pie".

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 14, 2016 8:29 am 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 9:36 pm
Posty: 145
Miejscowość: Sulechów
Ciekawe czy jakas Tv miała prawa do nagrywania koncertów.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 15, 2016 3:32 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Mi zdarzyło się być na wrocławskiej odsłonie.

Koncert przepiękny, ujmujący i jakościowo na prawdę dobry. Zgoda z Piotrkiem - jedynie Tymon słabo, w ogóle nie pasuje to tych wymagających wokalnie piosenek, jego głos był płaski, niedociągnięty i w konsekwencji nawet miejscami męczący. Mi zdecydowanie najbardziej podobały się interpretacje Natalii Przybysz, której -w przeciwieństwie do Grosiak - nie brakowało powera. W kwestii występów Natalii Grosiak zgodze się więc z Ritą - za spokojna, za słodka.

Fajny był motyw z tortem dla Zalewskiego po Birthday, który miał tego dnia urodziny:) (swoją droga - nie wiem jak na innych edycjach Spragnionych - ale we Wro dał on 30 minutowy koncert solo przed występem Bitelsowym - jak zwykle super.)

Minusem zaś tego koncertu było to, że ...był za darmo:) Przez to pod sceną, na balladach, głośniej czasem słyszałem rozmowy niezainteresowanych obserwatorów (którzy nie wiadomo po co pod tę scenę się wcisnęli), niż same utwory. 10 pln wejściówki i sytuacja mogłaby wyglądać lepiej:)

Ze sfer pzoamuzycznych - świetnie jako pole do tego typu eventów sprawdził się teren po byłej zajezdni autobusowej przy ul.grabiszyńskiej - pole koncertowe w centrum miasta. Rewelacja.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 16, 2016 8:34 am 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pią Wrz 16, 2016 8:18 am
Posty: 1
Chciałem pójść zobaczyć koncert na czas.
:wink: สมัครสมาชิก sbobet


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY