Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:06 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 11:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Te naszywki, o których wspomniał Dżejdżej i tym samym wywołał je z mojej pamięci, to nieco inna bajka. Nie chodzi o takie MAŁE naszywki (jak na zdjęciu dwa posty wyżej), gdzie na jednego ciucha mieści się ich ponad 10. Chodzi o JEDEN duży wizerunek, tak jak teraz można sobie kupić koszulkę np. z okładką Abbey Road. Tylko, że teraz możliwości techniczne są takie, że na koszulce mamy WIERNY OBRAZ. A wtedy jakiś „chałupniczy artysta” :wink: na podstawie zdjęcia robił jakąś chałupniczą matrycę, a potem jechał jakąś farbą, czy tuszem dziesiątki takich wizerunków - KONIECZNIE Z NAZWĄ zespołu, bo zgodność takiego dzieła z oryginałem bywała czasem taka, że człek nie wiedział czy to Paweł, czy Gaweł :) . I takie naszywki (wcale nie kolorowe) były takiej wielkości, że tylko JEDNA mieściła się albo z przodu, albo na plecach koszulki. Jak wspomniał Dżejdżej - kupowało się zwykłą białą koszulkę z krótkim rękawkiem, na nią przyszywało się naszywkę i powstawał „firmowy” T-shirt - własnej roboty. Bo mówimy o czasach, kiedy gotowych koszulek z nadrukami (rockowymi) nie było.

PS. Gdzieś jeszcze mam taką jedną niewykorzystaną naszywkę (nie wiem dlaczego i nie pamiętam kogo przedstawia), jak się na nią ponownie natknę, to sfotografuję i wrzucę.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 5:01 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
Argus9 napisał(a):
Miałem kilka takich naszywek, ale pamiętam jedną - z Jimi Hendrixem :) . Była trójkolorowa: czarno-biało-czerwona. Miała owalny kształt jaja i kupiona została chyba na targu. Babcia naszyła mi ją na klatę :) .

Takie rzeczy wówczas tylko u „prywaciarzy”.


Pamiętam te trzy kolory ( musiało być zatem jedno źródło zaopatrzenia na całą Polskę :) , wyjątkiem ( Nie wiedzieć czemu) był żółto-pomarańczowy :?: Black Sabbath.
Większość była rozmiarów "słusznych" - na całą klatę lub plecy i kosztowały ok.15 zł , ale były też wersje mniejsze (dla mniej zasobnych :wink:poniżej 10 zł ) np. kolega sprytnie naszył sobie wizerunek Deep Purple ( z mikroskopijnych twarzy "za diabła" nie szło odgadnąć czy to MK I czy MK II ) na rękawie bluzy Wranglera.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 11:15 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Znalazłam w swoich szpargałkach małą naszywkę z The Beatles. Jakieś 10 lat temu przesłał mi ją macho :)

Image

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 2:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Noelka napisał(a):
Znalazłam w swoich szpargałkach małą naszywkę z The Beatles. Jakieś 10 lat temu przesłał mi ją macho :)

Ja od macho nigdy nie dostałem żadnej naszywki :( . W związku z tym chyba będę interweniował w Trybunale w Strasbourgu :wink: .

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY