Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:49 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: MITY ROCK AND ROLLA
PostWysłany: Śro Gru 10, 2014 2:08 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 7:20 am
Posty: 142
Miejscowość: Gdańsk
W obiegu jest książka pt „MITY ROCK AND ROLLA” wyd. w 2012r. Moim zdaniem każde kolejne wydawnictwo z wiadomościami, plotkami czy ciekawostkami będą powielaniem różności dot. zespołu. Po przeczytaniu „SZAŁ!” Philipa Normana, nie wiem co jeszcze można napisać, na pewno mogą się różnić fotkami, ale czy jakieś wiadomości mogą jeszcze kogoś zaskoczyć ?

Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image .


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 10, 2014 4:13 pm 
Offline
Taxman

Rejestracja: Wto Maj 13, 2014 7:53 pm
Posty: 223
Podobno Jane Asher zna sprawy, o których mało kto wie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 12:27 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
John napisał(a):
W obiegu jest książka pt „MITY ROCK AND ROLLA” wyd. w 2012r. Moim zdaniem każde kolejne wydawnictwo z wiadomościami, plotkami czy ciekawostkami będą powielaniem różności dot. zespołu. Po przeczytaniu „SZAŁ!” Philipa Normana, nie wiem co jeszcze można napisać, na pewno mogą się różnić fotkami, ale czy jakieś wiadomości mogą jeszcze kogoś zaskoczyć ?

Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image . Image .



'Szał', tak naprawdę to tak dużo samej historii The Beatles z tej książki się nie dowiesz. Abstrahuję tutaj od książki, którą opisałeś, nie znam jej i niespecjalnie mi zależy na poznaniu niej. "Szał" to biografia-szkic Huntera Daviesa, pisana w czasie istnienia zespołu, autoryzowana przez nich choć z licznymi krytycznymi uwagami Johna, po wielu wznowieniach uaktualniana przez Autora. Książka jest swojego rodzaju esej, bez wnikania bardzo szczegółowo w 'detale' historii zespołu. Dodam, że książki, która np. szczegółowo by, precyzyjnie opisywała historię grupy -chyba nie ma. Antologia to spojrzenia na swoją historię przez jej uczestników, którzy przecież będąc w jej środku nie ogarniali całego zjawiska. Pozostają... różne książki, różne zestawienia, chyba najlepsze są portale internetowe jak choćby wszelakiego rodzaju Biblie, Wikipedie itd o zespole. Sama oficjalna witryna Beatlesów i Apple nie dostarcza również wszystkiego tego co byśmy chcieli wiedzieć, a chłonni na wiedzę o Beatles jesteśmy wszyscy. wszystkiego nie poznamy nigdy, Jane Asher, Patti czy Yoko mogą ujawnić czasem jakiś nieznany fakt z życia Beatlesów ale to w gruncie rzeczy niczego już nie zmieni. Na marginesie, między innymi po to zacząłem pisać swój blog by jakoś wszystko ułożyć w jednym miejscu i widzę dopiero teraz ile tych wszystkich 'wątków', 'modułów','haseł' mi wciąż brakuje (to znaczy, one się pojawią ale potrzebuję czasu, czasu, czasu). Pozdrawiam

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 12:40 pm 
Offline
starszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 04, 2008 8:49 pm
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
Chyba coś pokręciłeś. Hunter Davies napisał autoryzowaną biografię zatytułowaną The Beatles

Image

która może nie jest zbyt szczegółowa, ale jest relacją "na gorąco" i te jest jej niewątpliwa zaleta, którą możemy docenić po latach.

Natomiast SZAŁ w oryginale SHOUT to biografia Philipa Normana, uznawana za jedną z lepszych książek o The Beatles.

Image

Ja polecam obie, bo każda jest ciekawa, i zawiera wiele informacji, które zadowolą każdego fana. A to, że kiedy czytasz te książki, wydaje ci się, że już to wszystko wiesz, wynika z tego, że przez wiele lat były to jedyne tak obszerne źródła wiedzy o TB i wielu autorów korzystało z tej wiedzy.

_________________
There are places I'll remember...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 1:56 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Mea culpa.Taaaa, sorry, pomyliłem autorów, ale miałem na myśli oczywiście Szał Normana. Książka Huntera Daviesa jest oczywiście - moim zdaniem - większym źródłem wiedzy o Beatles, bez względu na to, czy czytasz o znanych sobie faktach czy nie,

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 8:26 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 7:20 am
Posty: 142
Miejscowość: Gdańsk
Chyba nie zostałem zrozumiany. Chodziło mi o to, że obecnie wychodzą różne książki muzyczne, różnych wydawnictw ,(wcześniej przedstawiłem kilka), gdzie często między inne zespoły wrzuca się jakieś plotki, ciekawostki związane z The Beatles. Dlatego napisałem, że po przeczytaniu "SZAŁ!", nie powinno raczej nic zaskoczyć kogoś, kto bardziej interesuje się fab four. To nie jest książka poświęcona tylko The Beatles. Tu jest spis treści ww książki, ozdobionej wieloma kolorowymi zdjęciami różnych osobowości świata muzycznego. Też pozdrawiam, i wesołych świąt. :)
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY