Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 12:14 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Paź 04, 2014 8:26 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 7:20 am
Posty: 142
Miejscowość: Gdańsk
W połowie lat 70-tych, na sugestię Johna Lennona, słynny dziennikarz i reżyser Tony Palmer postanowił udokumentować "Story of Popular Music"

Czy ktoś to może pamiętać ? Pod koniec lat 70-tych w TVP pr 1 w studio 2, był emitowany serial (17 odcinków) pt „Historia muzyki rozrywkowej”. Z tego co znalazłem zupełnie nie dawno, to w oryginale film ten chyba zatytułowany jest „All You Need Is Love”. Pamiętam pierwszy odcinek przedstawiający daleką Afrykę, gdzie przy porozumiewaniu się między plemionami, a także przy różnych rytuałach używano tamtamów, takich bębnów, i w taki sposób reżyser przedstawił początek muzyki rozrywkowej. W dalszych odcinkach było dużo czarnej muzyki, bluesa, soulu, itp. Pamiętam jak czekałem z każdym tygodniem aż dojdą do czasów bardziej współczesnych. Czekałem tak 14 tygodni aż się doczekałem. 14 odcinek nosił tytuł „Wspaniali The Beatles”. Wtedy nagrałem cały ten odcinek na magnetofon szpulowy ZK140T, i wtedy to po raz pierwszy zobaczyłem jak wyglądał koncert na Shea Stadium. Jak sobie przypominam, to bardzo często puszczałem sobie ten fragment z Shea, tak mi się to podobało. O dziwo, ale właśnie znalazłem ten odcinek w youtubie, i wg daty pojawił się on rok temu, ale jest w wersji oryginalnej więc bez tłumaczenia,

http://www.youtube.com/watch?v=_KPZj1fOdgc

Jeśli ktoś chce z tłumaczeniem, to właśnie wrzuciłem to co wtedy nagrałem,czyli głos, wtedy nie mówiło się audio czy video :) Nie sądzę by to się dało zsynchronizować, ale taśmy szpulowe i ten magnetofon z którego zgrywam są już wiekowe, więc nie ma co się dziwić że prędkości są różne. Może ktoś jest bardziej wtajemniczony w kompie, i da radę podłożyć ten sympatyczny głos narratora ?

http://janusz2013.wrzuta.pl/audio/3Dnry ... he_beatles


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 04, 2014 8:44 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
John napisał(a):
Czy ktoś to może pamiętać ? Pod koniec lat 70-tych w TVP pr 1 w studio 2, był emitowany serial (17 odcinków) pt „Historia muzyki rozrywkowej”.


Pamiętam! Serial "chodził" w TVP na przełomie 1980/81 roku. Parę lat temu pojawił się również na naszym rynku na DVD.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 04, 2014 8:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1336
Oczywiście, że pamiętam. Serial był rewelacyjny - pierwszy tego typu. Tony Palmer przygotował to przedsięwzięcie (1976-1978) na sugestię Johna Lennona. Wówczas, pierwszy raz na ekranie polskiej TV zobaczyłem Wojeciech Manna.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 04, 2014 9:12 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Serial- chyba jako odzew na listy telewidzów- został powtórzony. Nie jestem pewien kiedy , ale pewnie w drugiej połowie lat 80-tych.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY