Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 4:40 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Plagiat
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 11:34 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Łukasz prezentuje mini audycje Piotra Metza. Są to utwory wykonywane przez Beatlesów z dorzuconymi kilkoma słowami komentarza. Jak dla mnie komentarze są trochę zbyt wybiórcze. Jedna, czy dwie historie związane z daną piosenką to za mało. Poza tym, alfabetyczna kolejność prezentacji miesza groch z kapustą. Powstaje chaos i skakanie z tematu na temat. Styl roztrzepanych nastolatek wychowanych na jinglowych stacjach radiowych (pozdrawiam nastolatki), a nie solidnego Piotra Metza.
Wracają jednak ciekawe "stare sprawy".

Zachęcam do wysłuchania wszystkich audycji. ...a na poczatek, w celu wypuszczenia powietrza z Great Fab Four - Come Together. Znana sprawa plagiatu piosenki Chucka Berry. Czarno na białym Dopuścił się go Lennon ale i George też miał co nieco za uszami :) Zresztą Macca tez wspomina, że "byliśmy bezwstydni" w tym procederze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 3:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Te audycje, których jeszcze nie słuchałem niestety przypominają mi mocno wakacyjny program z radia RMF FM z 99 roku. Tam Metz (z kilkoma inymi osobami) również przedstwiał kawałki Beatli w kolejnosci alfabetycznej i pamietam wtedy był to dla mnie wspaniały program. Być może to po części powtórka, po części rozwiniecie bo utworów omawainych jest znacznie wiecej.

A co George mial za uszami w sprawie Come Together?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Plagiat
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 4:46 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
admin_joryk napisał(a):
Jak dla mnie komentarze są trochę zbyt wybiórcze. Jedna, czy dwie historie związane z daną piosenką to za mało.
Jak dla Ciebie - starego wyjadacza, który o Bitlach wie pewnie więcej niż oni sami ;) Jasne, chcielibyśmy więcej. Ale myślę, że audycja ta bardzo dobrze służy ukazaniu "nieznanego" oblicza Czwórki, przełamaniu stereotypu o tym, że ciągle śpiewali o miłości, a ich głównym wynalazkiem było "uuuu je".

Groch z kapustą moim zdaniem to adekwatne określenie na to, co robi Metz - ale niekoniecznie pejoratywne. Myślę, że to lepszy sposób prezentowania dorobku TB niż np. prezentacja chronologiczna - ona nie dałaby dorywczym i niewtajemniczonym słuchaczom takiego wglądu w różnorodność piosenek TB. No a to do nich ta audycja jest skierowana.

PLAGIAT :lol:

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 10:38 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Come Together miało pracować w kampanii wyborczej Timothy Leary. Polityk ten miał kandydować w 1969 r. na senatora Kaliforni przeciwko Ronaldowi Reaganowi. Niestety Leary wylądował w więzieniu za posiadanie marihuany.
Lennon zaprosił Leary'ego do Montrealu na "bed in" i nagrywanie "Give Peace a Chance". Tam też "dał" mu Come Together aby wspomóc kampanię wyborczą.
Jest to jeden z istotnych przykładów politycznego zaangażowania Johna, a Metz przy okazji tej piosenki mowi o ...plagiacie. Moim zdaniem źle rozłozył akcenty i to miałem na myśli mówiąc, że jedna historyjka do jednej piosenki to może byc za mało. Poza tym Metz daje te historyjki czasami bez żadnego związku z daną piosenką. Dobrze, ze chociaż jest jakiś (luźny) związek z zespołem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Plagiat
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 11:44 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Matik napisał(a):
PLAGIAT :lol:

To z pewnością słowo tygodnia ;)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 1:17 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Szerzej o piosence jest napisane na stronie głównej: http://www.beatles.kielce.com.pl/wz_pio ... 20Together a autorem jest zresztą nasz Administrator :D

Ponawiam pytanie Piotrka: A co George miał za uszami w sprawie Come Together?

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 10:02 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Noelka napisał(a):
Ponawiam pytanie Piotrka: A co George miał za uszami w sprawie Come Together?


Nie wiem :)
Ale nie chodziło mi o Come Together w szczególnosci lecz o plagiaty w ogólności.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY