Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 5:24 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 7:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Na wstępie przyznam się, że pomysł na ten temat po części został zaczerpnięty z "powtórki z Beatlesów" nadawanych kiedyś w radiu BIS. Co do samego tematu to jest to po części zabawa - po części sprawdzian z wiedzy na temat kultowych postaci XX wieku.

Image

Wyobraźcie sobie, że tworzycie od podstaw okładkę "Sierżanta" i postarajcie się wymienić kto wg Was powinien znaleźć się w tłumie, argumentując swój wybór :wink:

Moja pierwsza postać: Zbigniew Cybulski - jeden z najwybitniejszych aktorów w powojennej kinematografii polski. Do tego - inspirował w jakiś sposób Stuarta Sutcliffa :!:

Czekam na Wasze opinie!

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 8:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Proponuję aż cztery postacie tworzące całość, podobnie jak Beatlesi: Groucho, Harpo, Chico i Zeppo czyli Bracia Marx. A dlaczego? Bo byli genialni i już.

Fragment tekstu z Kaczej Zupy:
Firefly (Groucho): Nie to żeby mi zależało, ale gdzie jest pani mąż?
Mrs. Teasedale (Margaret Dumont): Nie żyje.
Firefly: Założę się że on wykorzystuje to jako wymówkę.
Mrs. T: Byłam z nim do samego końca.
Firefly: Hhh! Nic dziwnego że kitę odwalił.
Mrs. T: Trzymałam go w ramionach i pocałowałam.
Firefly: Rozumiem. To było morderstwo. Wyjdzie pani za mnie!? Czy zostawił pani jakieś pieniądze!? Wpierw niech pani odpowie na drugie pytanie!
Mrs. T: Zostawił mnie z całą fortuną.
Firefly: Czy to prawda? Nie widzi pani co próbuje pani powiedzieć? Kocham panią.

Zdaje się, że po premierze filmu A Hard Day's Night porównywano Beatlesów do Braci Marx.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 2:35 am 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Maj 17, 2008 12:45 pm
Posty: 14
Jimi Hendrix, Jim Morrison, Eric Clapton, George Martin, Billy Preston, Little Richard, Elvis, Chuck Berry...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 7:23 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 26, 2008 10:17 pm
Posty: 120
Miejscowość: Poznań
fajnie by bylo gdyby znalezli sie muzycy...ale oddając hołd najlepszym muzykom swiata, chyba nie powinnismy zamieszczac tutaj innych muzyków..

powinien byc Jan Paweł 2 i Dalaj lama, jakos te postacie wstrzasneły historie ludzkosci i mimo że może czesc z was jest niewierzacych (ja sama nie praktukyje) to mysle ze sa to na pewno jedne z najwiekszych postaci mijajacego wieku. Marylin Monroe, Clint Eastowood, Audrey Hepburn, Jurek Owsiak :-) nie wiem... ogólnie wszystkie postaci które bym chciała by sie znalazły widnieją juz na okladce :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 2:59 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Powinni/nie powinni - nie czuję Twojego klucza, Lennonko. Jeśli ktoś ma wpływ na nas - po prostu trzeba go umieścić, także jeśli jest muzykiem, a może właśnie tym bardziej? Jeśli to miałby być hołd dla TB to przede wszystkim umieściłabym tam Martina czy Yoko, ale chyba nie o to chodziło.
Co do JP2 czy Dalaj Lamy to oczywiste, że nie trzeba być wierzącym żeby ich doceniać, ja jednak odczuwam ..hmm.. niesmak. Czy nie jest to jakaś totalna pauperyzacja?

Ciekawi mnie, czy umieścicie Wałęsę lub Mazowieckiego.

Moje typy:
Baczyński (lub inny przedstawiciel pokolenia kolumbów) za to wszystko, na co ja nie znalazłabym odwagi
Herbert za Pana Cogito
Wasowski i Przybora za geniusz
Apollinaire, Duchamp, Penderecki - NOWYM DO PRZODU!


Macho czekamy na resztę typów.

PS. No i Jimmy Wales, założyciel Wikipedii :lol: :lol:

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 12:18 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
no, przemyślałem Mate (długo nie? :wink: ).

z etranżerów:

Simon Bolivar
Ernesto Guevara
Martin Luther King
Gabriel Garcia Marquez
Federico Garcia (heh) Lorca
Charlie Chaplin
Wilt Chamberlain albo MJ - nie mogę się zdecydować;)

z polskiego podwórka:

Bułat Okudżawa (niby nie polak, ale jednak z polską związany bardzo i chyba nigdzie, tak jak tu nie ceniony)
Ryszard Kapuściński
i popieram Baczyńskiego

na razie starczy, ale czuje że o kimś zapomniałem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 9:15 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Maj 17, 2008 12:45 pm
Posty: 14
Dylan, Brian Wilson, Audrey Hepburn, Andy Warhol, Jackson, Jagger, Keith Richards, The Who...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lut 18, 2009 2:12 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sty 06, 2005 11:33 pm
Posty: 164
Miejscowość: Warszawa
Oj wiele postaci mogło by się znaleśc na owej okładce... ale stawiam na: Ignacego Jana Paderewskiego :)

_________________
We still LOVE you John. [08.12.1980 - 08.12.2005] - 08.12.2006] - 08.12.2007] - 08.12.2008]
The Beatles Forever...
<b>TO JUŻ 28 LAT</b>


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 7:08 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Ciekawy temat, trudne moze byc tylko wywazenie znaczenia w historii/kulturze a znaczenia czysto osobistego. Ich, narazie wstrzymuje sie od glosu, wlasnie ze wzgledu na powyzszy supel ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 10:25 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Ringo, Ty jak zwykle musisz namieszać :P
Oczywiście, że chodzi o znaczenie subiektywne, przecież nikt z nas nie pretenduje do obiektywnego ustalenia kto był ważny, a kto nie.
Pisz. :)

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 11:42 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Tak... ale wychodzi na to, ze mamy na dobra sprawe podzielic sie osobami bardzo waznymi dla nas, ktorych dziela/osobowosc odcisnely na nas wyrazne pietno, w jakis sposob uksztaltowaly, zainspirowaly, z ktorymi czujemy sie mocniej zwiazani..

Michelangelo Antonioni - Przede wszystkim za "Czerwona Pustynie", "Zabriskie Point", "Powiekszenie", za filmowy odpowiednik narracji pozornie zaleznej, niejednoznaczne pejzaze wewnetrzne bohaterow, zawieszenie jednoznacznej interpretacji, piekne dlugie kadry i symboliczne operowanie komopzycja tychze. Za to, ze dzieki niemu zakochalam sie w Kinie.

Zdzislaw Beksinski - Za zupelnie nieziemska atmosfere obrazow. Za kolory, niesamowita dbalosc o szczegoly. Za to jak bardzo hipnotycznie oddzialuja na mnie jego apokaliptyczne i postapokaliptyczne impresje. Za pomyslowosc, wizyjnosc, glebie. Za sposob, w ktory dotyka piekna, bolu, rozpadu, destrukcji, samotnosci i tajemnicy.

Allen Ginsberg - Za "Skowyt", za laczenie epoki beatnikow z hippisowska, za pasje, za przepieknie przejawiajace sie za pomoca slow poszukiwanie wlasnej tozsamosci, za inspiracje i przejawianie zarowno kultury amerykanskiej, jak i judaistycznej.

Anne Rice - za Kroniki Wampirze, za postac Lestata, za kapitalne odniesienie sie oraz uformowanie od nowa mitu wampirycznego, za wykorzystanie i rozwienicie jego symbolicznego potencjalu, za refleksje odnosnie natury i kultury, za niemalze fizycznie odczuwana obecnosc postaci (wiarygodnosc psychologiczna), za operowanie jezykiem mitu, za tresci hermeneutyczne, za humor, za dotkniecie czegos bardzo istotnego, choc wyrazonego jezykiem popkultury..

Ken Wilber - jeden z tworcow czwartej sily psychologii - psychologii transpersonalnej, bardzo niedawno przeze mnie odkryty, za teorie Four Quadrants, za pasjonujace rozwiniecie teorii dynamiki spiralnej (koncepcji holarchii stanow swiadomosci), za przenikliwosc intelektualna, wrazliwosc duchowa, precyzje, elegancje i dopracowanie modeli rzeczywistosci, za otwarcie sie zarowno na naukowe podejscie Zachodu, jak i madrosci Wschodu.


********

Jon Nödtveidt - Poza wszelkimi kategoriami (dlatego wymieniam na koncu) i jednoczesnie w bardzo wielu (powininam wymienic jako pierwszego). Za "Where Dead Angels Lie", cala plyte "Reinkaos". Za ostatni koncert. Za stosunek do fanow. Za wnetrze i zewnetrzna manifestacje. Za cos zupelnie wykraczajacego i przekraczajacego, nie mieszczacego sie zupelnie w ramach, czegos, co bardzo trudno ujac w slowa. Za cos niesamowcie pieknego i silnego. Za atentycznosc. Za znaczenie. Za wiele, wiele wiecej, czego jednak nie da sie juz wiecej ciagnac w moich forumowych frazesach.


******

Zastanawiam sie jeszcze nad J. R. R. Tolkienem i Gombrowiczem :)

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Ringo, Sob Lut 21, 2009 9:19 am, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 12:16 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 26, 2008 10:17 pm
Posty: 120
Miejscowość: Poznań
wiem kto!!!
Sir Isaiah Berlin


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 1:38 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Jak mogłam zapomnieć o Beksińskim, o zła ja!
Nad Tolkienem też dużo myślałam, ale wymyśliłam, że nikt mnie nie zrozumie i dałam spokój :P Skoro mam wsparcie - niech i Tolkien dołączy. Ringo, zasuń jakiś "esejek" na temat 'dlaczego go tu umieszczamy' a ja dodam coś od siebie po weekendzie :)

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 12:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
oo.. jak mogłem zapomnieć o Ginsbergu, podpinam się więc:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 2:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Matik napisał(a):
Jak mogłam zapomnieć o Beksińskim, o zła ja!


I zapomniałaś. Bo wyrózniacie tytlko jednego, a ich było dwóch. Zdzisław i Tomasz. Nie koniecznie w takiej kolejności.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 9:02 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Yer Blue napisał(a):
Matik napisał(a):
Jak mogłam zapomnieć o Beksińskim, o zła ja!
I zapomniałaś. Bo wyrózniacie tytlko jednego, a ich było dwóch. Zdzisław i Tomasz. Nie koniecznie w takiej kolejności.
Lepiej napisz wlasne propozycje z motywacjami, mozesz tam umiescic Tomka, pozwalam ;)

J.R.R. Tolkien - za odnowienie i ustawienie nowych kanonow jednego z najbardziej popularnych gatunkow literackich XX wieku - fantasy. Za erudycje i to, w jaki sposob ta objawila sie artystycznie. Za kreatywne czerpanie z dawnych sag - Beowulfa, Piesni Nibelungow, Eddy Poetyckiej (Skandynawia, ha!) itd. Za rozmach, epickosc, wyobraznie i drobiazgowe dopracowanie swiata Srodziemia. Za wrazliwosc lingwistyczna i stworzenie jezyka Elfow. Za piekno i kunszt. Za "Wladce Pierscieni" i za Golluma!!! :D

Liste mozna ciagnac, czekam na Twoje podpiecie sie tutaj Matik! :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY