Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 1:03 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Sie 04, 2008 6:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Z newsa zamieszczonego na głównej stronie wynika, że dwaj żyjący Beatlesi nie chcą wznowienia filmu Let It Be na DVD. Paul i Ringo by byli nieszczęśliwi gdyby cały świat zobaczył ich zdenerwowanych i kłócących się. Trochę to śmieszne, bo zagorzali fani wiedzący wszystko znają każdy detal i film pewnie oglądali ze 100 razy ;)
Steve Marinucci ze strony internetowej AbbeyRd wysłał do Apple e-maila z zapytaniem jak to będzie naprawdę z wydaniem DVD. Z Apple dość szybko odpisali: Planujemy wydanie filmu, lecz jeszcze nie teraz.

I jak myślicie: to był taki chwyt reklamowy?

Pozdrawiam
Kasia

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Ostatnio edytowany przez Noelka, Nie Lip 12, 2009 11:05 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 04, 2008 10:47 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
...a Katarzyna ma w avatarze Lennona z grzywką i szelmowskim usmiechem. Lennona lidera. Lennona na szczycie. Lennona, który rzucił świat na kolana piosenką Please, Please Me, a całkiem niedawno rozpętał beatlemanię samodzielnie napisaną płytą A Hard Days Night.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 04, 2008 11:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
A co to ma wspólnego z tematem? To jakaś podpucha? ;)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Ostatnio edytowany przez Noelka, Nie Lip 12, 2009 11:06 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sie 06, 2008 8:03 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
chciałem być tylko przez chwilę beztroski
od tej pory w ogóle nie będę się wypowiadał na temat :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 12:20 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
wracając więc do tematu :wink:

Szczerze mówiąc, czytając newsa na głównej też miałem dziwne wrażenie, że powstaje tu jakiś sprzeciw dla sprzeciwu, bo przecież Let It Be i tak istnieje. Więc istotnie, może chwyt reklamowy?

Potem pomyślałem, że to wszystko może dla zachowania cienia pozorów. Wydanie wszak nowego DVD na pewno spowodowałoby dotarcie do szerszej publiczności, niż sam fakt istnienia Let It Be gdzieś tam na VHS, divx-ach czy innych temu podobnych. Może więc na tym zależy P. i R., bo na pewno zdają sobie sprawę, że kto ma wiedzieć to i tak wie - my na przykład;) Aura wokół Fab4 jest chyba wciąż taka, że to 4 fajne, rozuśmiechane gostki grające na gitarkach i w sumie to nawet nie wiadomo czemu sie rozpadli (może dlatego ze jeden z nich chyba zginął?) -po co więc dostarczać publice mito-burzacz;) (a raczej promować go nad wyraz)

pozdr.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: LiB
PostWysłany: Sob Sie 16, 2008 10:07 am 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Sob Sie 03, 2002 10:53 pm
Posty: 112
Miejscowość: Olsztyn
A mnie szlag trafia,ze np nie moga (nie chca znaczy) Wydac Shea Stadium,choc jest zmasterowany z dobrym dzwiekiem i obrazem (na Anthology np sa fragmenty super jakosci).
A LiB? Ktos kto interesuje sie-zna to,jesli nie zna-wie jak to zdobyc.
Pozdrawiam
Lechu
P.S.Wczpraj byl koncert Nazareth,niestety po 50 minutach przerwany-burze i pioruny :-(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sie 16, 2008 11:10 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Byłem na Nazareth w katowickim Spodku! Za studenckich czasów. Wszyscy czekali na magiczne "Sent a telegram today..." No, było trochę :) entuzjazmu.

P.S. Koncerty Beatlesow to dźwiękowa masakra. Wiadomo przecież, że koncert leciał przez instalacje uzywaną przez speakerów (bo innej na stadionach nie było). Nawet jeśli zrobi się obraz, to dźwięk i tak nie nadaje się do słuchania. Kto to kupi? Garstka (milion) fanów? Dzieciaki lubią teraz mieć wszystko hi-fi. Jeszcze by się zraziły do zespołu... Zeby to miało ręce i nogi, to trzeba dokonać takich zmian, że z orginalu nic by nie zostało. No więc skoro nie orginał, to po co to wydawać? Koło się zamyka.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sie 16, 2008 11:48 am 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Sob Sie 03, 2002 10:53 pm
Posty: 112
Miejscowość: Olsztyn
Jasne,ze to jest dzwiekowa masakra,ale one byly nagrywane tez z konsolety-te mozna by wydac (Shea takie jest)-co innego,ze nawet z konsolety graja nierowno,gitary nie stroja itd,itp.Ale jednak ja bym kupil taki koncercik :-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sie 16, 2008 12:46 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
dla nas dwóch chyba nie wydadzą płyty...

poza tym, już widzę te tytuły w prasie - "Oto dowód, że Batlesi nie potrafili grać"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 1:48 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Sob Sie 03, 2002 10:53 pm
Posty: 112
Miejscowość: Olsztyn
Mysle,ze i najnowsze zespoly falszowalyby nie majac np odsluchow na scenie wokali i instrumentow,a Bitelsi tego nie mieli :-)
A co do umiejetnosci grania ;-) Ostatnio z kumplem przy piwku przebrnelismy przez DVD Ringusia...ciezko bylo.
Bitelsi stanowczo studyjni i od R Soul ;-)
P.S. Joryk,pchnalem Ci cos na maila :-)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 18, 2011 2:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
...no to uwaga!

W poniedziałkowym programie radiowym "Soundcheck" nadawanym na falach amerykańskiej rozgłośni WNYC-FM, gościem audycji był Michael Lindsay-Hogg, który w odpowiedzi na pytanie słuchacza zdradził kilka szczegółów dotyczących wydania "Let It Be" na DVD :D

Reżyser powiedział, że rozmawiał na temat filmu z Paulem McCartneyem jeszcze przed śmiercią George'a Harrisona, ale oboje zdawali sobie sprawę, że George (ze względów osobistych) nie był zadowolony z tego filmu. Dlatego obraz nie mógł ukazać się za jego życia. Jednak od kilku lat trwają pracę nad tym materiałem a data jego wydania planowana jest na rok 2013... po tym jak swoją oficjalna premierę będzie miał "Magical Mystery Tour"! :D

"Let It Be" ukaże się jako podwójne wydawnictwo, które oprócz samego filmu będzie zawierało również "odrzuty" ze stołu montażowego. Złożą się one na dokument o pracy nam filmem, który będzie dodany na dodatkowej płycie. Jakość filmu oraz brzmienie ścieżki muzycznej będą (wg zapewnień reżysera) rewelacyjne!

Zapis programu można posłuchać na stronie WNYC a tutaj wrzuciłem fragment dotyczący tylko "Let It Be" :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Paź 20, 2011 1:04 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Może się okazać, że warto było czekać tyle lat. Ciekawe czy do filmu "Magical Mystery Tour" będą też dodatkowe rzeczy?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 31, 2011 6:42 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Sob Paź 29, 2011 9:31 pm
Posty: 3
Mam cichą nadzieję, że Let it Be pojawi się też w wersji Bluray z obrazem i dźwiękim jak żyleta :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 01, 2011 9:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Znając politykę wydawniczą Apple/EMI na pewno film ukaże się na nośniku Bluray, choć nie wydaję mi się, żeby jakość odbiegała od tej jaka będzie na DVD :wink:

Co do samej zawartości - mini dokumenty dorzucone do remasterów pokazały mi, że można podrasować obraz o wiele bardziej niż mógłbym to sobie wyobrazić. Swoja drogą już na Anthology fragmenty sesji wyglądały rewelacyjnie, a jak wiemy materiał był czyszczony lata temu a od tego czasu zaszło wiele zmian w technice obróbki obrazu i dźwięku. No właśnie, skoro jesteśmy przy fonii - ciekawe czy będą remasterować ścieżkę filmową... czy wezmą na warsztat bezpośrednio szpule z Nagry i zaczną pracę nad ich zawartością.

No i mam nadzieję, że dodatków będzie o wiele więcej niż na wydawnictwie "Winter Of Discontent", które wciąż pozostaje chyba największym źródłem materiałów filmowych odrzuconych z "Let It Be". Fajnie jakby dorzucili jakiś obszerny wywiad z Prestonem, który wspomina o czasach spędzonych wspólnie z Beatlesami :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY