Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:47 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 6:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Tak się zastanawiam, zagranicą potrafią zarabiać na Beatlesach, dlaczego w Polsce to się nie udaje? Czesi mają swoją ścianę Johna Lennona i jest ona niewątpliwie dużą atrakcją turystyczną. W Polsce jest ulica Lennona, ale jakoś nikt tego nie potrafi wykorzystać.
A jakie są beatlesowskie akcenty w Polsce:

1. Agnieszka Czarnecka, czyli przedszkole w Krakowie - przynajmniej było
2. Ulica Johna Lennona w Warszawie
3. Plac Paula McCartney'a w Krakowie
4. Polskie zespoły grające piosenki The Beatles np. The Postman, bydgoskie żuki.
5. W Bydgoszczy jest pub Sogo, w którym wiszą wielkie zdjęcia Beatlesów, jest nawet replika żółtej łodzi podwodnej.

Macie jeszcze jakieś pomysły? Może kiedyś ktoś zorganizuje wycieczkę śladami The Beatles w Polsce? :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 27, 2007 4:44 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sty 06, 2005 11:33 pm
Posty: 164
Miejscowość: Warszawa
W Warszawie w clubie Hard Rock Cafe znajduje się prawdziwa i oryginalna kurtka Johna Lennona.

_________________
We still LOVE you John. [08.12.1980 - 08.12.2005] - 08.12.2006] - 08.12.2007] - 08.12.2008]
The Beatles Forever...
<b>TO JUŻ 28 LAT</b>


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 27, 2007 10:46 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 27, 2007 7:05 pm
Posty: 147
Miejscowość: Kraków
Noelka napisał(a):
Plac Paula McCartney'a w Krakowie


Gdzież to? Ja mieszkam w Krk, nawet oprowadzam po tym mieście i interesuję się miejską topografią, ale o takim placu nie słyszałem! Nie mogę o nim znaleźć żadnej informacji :roll: Proszę o więcej informacji 8)

_________________
jest gitara


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 27, 2007 10:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Ponoć to jest gdzieś obok Kopca Kościuszki. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba Karol pokazywał kiedyś zdjątko z tym miejscem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 9:08 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Owszem pokazywalem, ale bylo to zdjęcie z wycieczki szkolnej z polowy lat 90-tych i za nic nie jestem juz w stanie stwierdzic, gdzie sie plac Paula znajduje :roll:

Wydaje mi sie jedynie, ze Kopiec Kosciuszki jest dobrym tropem. Zreszta chyba to ktos juz na forum potwierdzal, pokazujac jakies bardziej aktualne fotki, ale chyba wykonane w scenerii wieczornej, wiec malo czytelne.

Jak juz ktos namierzy dokladnie ten placyk, to chetnie zobacze jakies bardziej pogladowe zdjecia od tego, co kiedys na forum zamieszczalem :)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 7:23 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 27, 2007 7:05 pm
Posty: 147
Miejscowość: Kraków
W przerwach w pracy i rekrutacji na studia wezmę się za szukanie. Fantastyczne wyzwanie :D

_________________
jest gitara


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 8:27 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 23, 2006 6:42 pm
Posty: 325
Miejscowość: Leńcze/Kraków
Tolo, na Plac dotrzesz idąc na Kopiec Kościuszki (to jest dokładnie pod Kopcem). Wejdziesz między te murki, tak jakbyś chciał wejść do RMFu i proszę bardzo - stoisz na Placu choć jeszcze tego nie wiesz, gdyż tabliczka jest trochę dalej przy końcu Placu... choć w zasadzie to może początek jest (zależy jak się patrzy :wink: ). W razie komplikacji jest priv :) , chętnie udzielę wskazówek dokładniejszych albo pobawię się w przewodnika :wink:

_________________
I.
Może to ten deszcz.
Może przez tę mgłę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 1:45 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 27, 2007 7:05 pm
Posty: 147
Miejscowość: Kraków
Disiaj idę oprowadzać grupę ukraińskich germanistów po Krk. Mogę wspomnieć o placu Makki. Kurczę, a myślałem, że będę miał challenge do wykonania. No nic, akurat ten plac znam :lol: Dzięki Blackie :-)

_________________
jest gitara


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 11:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
BEATLEMAN napisał(a):
W Warszawie w clubie Hard Rock Cafe znajduje się prawdziwa i oryginalna kurtka Johna Lennona.

Naprawdę? To dziwne. Byłam bardzo niedawno i żadnej kurtki Lennona nie widziałam...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 10:58 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sty 06, 2005 11:33 pm
Posty: 164
Miejscowość: Warszawa
Audrey napisał(a):
BEATLEMAN napisał(a):
W Warszawie w clubie Hard Rock Cafe znajduje się prawdziwa i oryginalna kurtka Johna Lennona.

Naprawdę? To dziwne. Byłam bardzo niedawno i żadnej kurtki Lennona nie widziałam...

Widocznie nie obejrzałaś wszystkich gadżetów, które wiszą w HRC :D

_________________
We still LOVE you John. [08.12.1980 - 08.12.2005] - 08.12.2006] - 08.12.2007] - 08.12.2008]
The Beatles Forever...
<b>TO JUŻ 28 LAT</b>


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 10:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
BEATLEMAN napisał(a):
Audrey napisał(a):
BEATLEMAN napisał(a):
W Warszawie w clubie Hard Rock Cafe znajduje się prawdziwa i oryginalna kurtka Johna Lennona.

Naprawdę? To dziwne. Byłam bardzo niedawno i żadnej kurtki Lennona nie widziałam...

Widocznie nie obejrzałaś wszystkich gadżetów, które wiszą w HRC :D

Ozesz! Dwunastego sie tam wybiore! Ludzie sa wstretni. Widza dziewcze obwieszone Beatlesami w HRC i nie zaprowadza mnie, gdzie trzeba! :?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 11, 2015 8:52 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Odkopuję temat po latach (ach, gdzież są niegdysiejsi Użytkownicy?), aby napisać o hostelu, na który natknęłam się ostatnio poszukując noclegu w Gdyni:

http://www.pepperlandhostel.com/en/

Cytuj:
W animowanym filmie Żółta Łódź Podwodna z największymi hitami The Beatles, Pepperland był podwodną krainą szczęścia i rajem dla miłośników muzyki, która jednak pomimo bohaterskiej obrony przez sierżanta Peppera z Klubu Samotnych Serc, padła ofiarą nienawidzących muzyki Blue Meanies.

Pepperland w Gdyni jest hostelem usytuowanym na statku i zacumowanym przy gdyńskim nabrzeżu na wprost słynnego gdyńskiego Sea Towers, oferującym miłe spędzenie czasu, gdzie Meanies wstępu nie mają.


Zwracam też uwagę na motto hostelu ;)

Całość przedstawia się interesująco, niestety tym razem nocleg tam okazał się dla mnie troszkę za drogi.

Ale kiedyś nie odpuszczę, zwłaszcza że do Gdyni zamierzam wracać (miłośnicy musicali pewnie się domyślają, po co ;) ).

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 12, 2015 1:53 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
Rita napisał(a):
Odkopuję temat po latach (ach, gdzież są niegdysiejsi Użytkownicy?), aby napisać o hostelu, na który natknęłam się ostatnio poszukując noclegu w Gdyni:

http://www.pepperlandhostel.com/en/

Cytuj:
W animowanym filmie Żółta Łódź Podwodna z największymi hitami The Beatles, Pepperland był podwodną krainą szczęścia i rajem dla miłośników muzyki, która jednak pomimo bohaterskiej obrony przez sierżanta Peppera z Klubu Samotnych Serc, padła ofiarą nienawidzących muzyki Blue Meanies.

Pepperland w Gdyni jest hostelem usytuowanym na statku i zacumowanym przy gdyńskim nabrzeżu na wprost słynnego gdyńskiego Sea Towers, oferującym miłe spędzenie czasu, gdzie Meanies wstępu nie mają.


Zwracam też uwagę na motto hostelu ;)

Całość przedstawia się interesująco, niestety tym razem nocleg tam okazał się dla mnie troszkę za drogi.

Ale kiedyś nie odpuszczę, zwłaszcza że do Gdyni zamierzam wracać (miłośnicy musicali pewnie się domyślają, po co ;) ).

Byłam w tym hostelu w 2008 roku przy okazji koncertu Erica Claptona w Gdyni:) Miejsce osobliwe, pomysł świetny, akcentów beatlesowskich, oprócz samej nazwy, nie było jednak zbyt wiele...Ciekawe, jak zmienił się ten hostel przez te lata. W sierpniu 2008 roku nocowała tam głównie młodzież spoza naszego kraju i było niestety koszmarnie głośno ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Cze 13, 2015 1:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Za sprawą forumowego Kamusa mamy w Polsce uliczkę The Beatles, w miejscowości Smogorzewiec, więcej informacji tutaj:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/moj_ ... 09141.html

Image

Temat ten przewijał się już gdzieś na forum ale w tym wątku nie było o tym wzmianki.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Cze 15, 2015 10:11 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Hmm...nie wiedziałem gdzie wkleić, więc mimo iz dowcip nie najwyższych lotów to może komuś się spodoba:

Siedzą dwa Yeti przy jaskini, podśpiewują sobie. Nagle starszy z nich milknie.
- Wk***iają mnie już te stare śpiewki - mówi. - Znudziły mi się. Idź no na dół, do miasta, wybadaj czego się teraz słucha.
Młodszy schodzi z gór. Wchodzi do muzycznego.
- Co tam macie nowego, panie ludziu? - pyta huczącym basem.
Sprzedawcy aż płyty wypadły z rąk na podłogę. Zbladł, gębę rozdziawił, oczy wybałuszył i wycelował paluchem w stwora:
- Ye... Ye... Ye... - jąkał drżącym głosem. Przełknął ślinę. - Ye... Ye...
Yeti machnął zrezygnowany łapą, odwrócił się i wyszedł. Wrócił w góry.
- No i? - pyta starszy.
- Wciąż Beatlesi...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 17, 2015 2:42 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Nie znałem. Podoba mi się! :D Uważam, że dowcip należy umieścić w Skarbnicy Treści Związanych z Fab4, co więcej - w przypadku dowcipów / kawałów nie zawsze jest to wykonalne, ale tym razem tak - ten dowcip jest nie tylko zrozumiały i zabawny w wersji polskiej, ale Przetłumaczalny Globalnie. (czyli znowu: Universalna Fab-Moc! :) )

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 17, 2015 8:42 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Helter-Skelter napisał(a):
Hmm...nie wiedziałem gdzie wkleić, więc mimo iz dowcip nie najwyższych lotów to może komuś się spodoba

Nie wiem czy jest "nie najwyższych lotów", ale jest zabawny :D
Ten temat chyba bardziej by pasował: viewtopic.php?f=1&t=3532
Albo można założyć oddzielny dla Beatlesowych dowcipów :wink:

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 17, 2015 8:59 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Taki temat już jest i przy tej okazji warto go również wydobyć z mroków niepamięci:

viewtopic.php?f=1&t=472&hilit=Kawały

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY