Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Maj 03, 2024 11:20 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 12:07 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Niewątpliwie muzyka Beatlesów, która kiedyś była muzyką dla kucharek, już taka muzyką nie jest. Obecnie muzyką dla kucharek jest czamba łamba i inne takie, a Beatlesi z wczesnych lat to klasyka muzyki gitarowej.
Nawiasem mówiąc w czasach Beatlesów pierdziele ubolewali, że muzyką popularną (dla kucharek) nie są już Mozart i Strauss (jak dawniej) tylko jakieś długowłose stworzenia :D
Generalnie jednak można powiedzieć, że zarówno Mozart, jak i Beatlesi to ewidentnie muzyka ponadczasowa.

Natomiast jeśli chodzi o teksty, to nie oczekiwałbym głębokich przemyśleń od nastolatków, a to przecież oni w większości tworzą modną muzykę pop. Jak ktoś chce tekstu, to niech weźmie książkę, a jak ma problem życiowy to niech idzie do pedagoga szkolnego lub psychologa. Tym bardziej, że nasze problemy już były, są stare jak świat i są do rozwiazania w przerwie między jedną, a drugą kawą :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 10, 2007 10:12 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Lis 19, 2004 10:53 pm
Posty: 191
Miejscowość: Dolina Muminków
Cytuj:
Poza tym wyjaśnił, że nie on uważa za "fałszywe", ale podejrzewa o to współczesną młodzież


"Fałszywe" w sensie niezrozumiałe. Owszem tak jest, ja zupełnie inaczej odbieram teksty wczesnych Beatli, niż np. moja mama. Otóż ja patrzę na nie spod lekko przymrużonych powiek, zaś dla niej one zawsze będą wyznaniem wiary młodych lat.

Prawda jest taka, że Bitle to faktycznie jest już zjawisko niszowe. Oczywiście funkcjonują w kulturze masowej jako pewien archetyp, nie zmienia to jednak faktu że, "nie jest to już muzyka dla kucharek" :wink: cóż, dla nas jest to napewno nobilitujące!

_________________
the Love of my life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 10, 2007 5:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
beatle napisał(a):
Cytuj:
Poza tym wyjaśnił, że nie on uważa za "fałszywe", ale podejrzewa o to współczesną młodzież


"Fałszywe" w sensie niezrozumiałe. Owszem tak jest, ja zupełnie inaczej odbieram teksty wczesnych Beatli, niż np. moja mama. Otóż ja patrzę na nie spod lekko przymrużonych powiek, zaś dla niej one zawsze będą wyznaniem wiary młodych lat.

Hmm... A co powiesz np. o dziewczętach, które potrafią siedzieć i zasłuchiwać się w "Yesterday" i naprawdę wierzą w te słowa, bo widzą ich prawdziwość we własnych życiach? (znam takie dziewczęta, nie będące fankami Beatlesów)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 8:58 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Lis 19, 2004 10:53 pm
Posty: 191
Miejscowość: Dolina Muminków
Cytuj:
A co powiesz np. o dziewczętach, które potrafią siedzieć i zasłuchiwać się w "Yesterday" i naprawdę wierzą w te słowa


to co bym chciał o nich powiedzieć nie nadaje się do publikacji na stronie, nie chiałbym dostać banana za wulgaryzmy :wink:

_________________
the Love of my life


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY