Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Maj 02, 2024 11:00 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 12, 2004 12:13 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Hi hi hi, ja też mam niezłe kawalki, posłuchajcie:
"Nieubłagalnie muzyka rockowa miała włączyć całą gamę narkotyczną do wachlarza mocnych emocji oferowanych słuchaczom nowej fali - "Acid rock". Beatlesi z "Żółtą łodzią podwodną" (halucynacja psychodeliczna), Rolling Stones z "Brązową kokainą" i "Siostrą Morfiną", a w końcu "Srebrna Lady" (surowica hypodermiczna). Abby Hofman stwierdza ostatecznie: "Rock" jest źródłem rewolucji. Jest to nasz sposób życia z narkomanią, poszarpanym ubraniem i muzyką rockową w jej pełnej mocy. To właśnie jest rewolucja."
" Można by sądzić, że wszystkie granice zostały osiągnięte, ale znaczyłoby to niedocenianie środków geniusza diabolicznego rewolucjonistów, o których mowa. Trzeba było przekroczyć ostatni próg, próg okultyzmu, prowadzący do kultu satanistycznego. Ta faza została rozpoczęta u beatlesów w 1968 roku z pojawieniem się "Devils White Album" - Białego albumu diabelskiego zawierającego dwie następujące sztuki: rewolucja nr 1 i rewolucja nr 2. "
"Jako trzeciego przykładu użyjemy piosenki Beatlesów pod tytułem "Rewolucja nr 9", ponieważ począwszy od momentu pokazania się tej piosenki, przekazy podświadome zostały włączone w produkcję płyt rock and rolla. Technika jest tu podobna jak w drugim przykładzie. Między 7 - 13 obrotem słyszy się nagranie powtarzane dziesięciokrotnie. A jakie jest orędzie podświadome przy słuchaniu odwrotnie? Brzmi ono: "Podekscytuj mnie seksualnie martwy człowieku". Martwym człowiekiem jest Jezus Chrystus. Aby wykazać, Ze taki jest zamysł Beatlesów posłużmy się słowami Johna Lennona. który sam był rzecznikiem grupy podczas prezentacji "Diabelskiego Białego Albumu" - bardziej znanego pod nazwą "Białego Albumu". "Chrześcijaństwo odejdzie, zniknie i rozpadnie się. Nie potrzebuje nawet o tym dyskutować. Mam rację i historia przyzna mi rację, już jesteśmy bardziej popularni niż Jezus Chrystus. Nie wiem co najpierw przeminie, rock czy chrześcijaństwo". W tych słowach oznajmia, że Jezus Chrystus umarł i został pogrzebany oraz, że rock przeżyje i zatriumfuje."
"Także samobójstwa idoli pociągały za sobą samobójstwa ich zwolenników. Najbardziej znanym pozostaje samobójstwo Marka Davida Chapmana po śmierci Johna Lenona. Dorzućmy do tego agresje podświadome, o których była mowa i które są prawdziwym pogwałceniem sumienia i manipulacją wolną wolą. Najlepsza formacja duchowa i moralna nie jest w stanie oprzeć się na długo nieuniknionej erozji sumienia, serca i umysłu, które powoduje codzienne słuchanie muzyki rock."
Bez komentarza.
A tak poza tym, to dzień dobry wszystkim :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 12, 2004 4:03 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Rita napisał(a):
"Także samobójstwa idoli pociągały za sobą samobójstwa ich zwolenników. Najbardziej znanym pozostaje samobójstwo Marka Davida Chapmana po śmierci Johna Lenona.

:shock: :shock: Rozwaliło mnie to...

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 12, 2004 4:54 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Adam_S napisał(a):
Rozwaliło mnie to...


No cóż, Adam, muszę przyznać, że mnie też...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Paź 31, 2004 11:44 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pią Kwi 02, 2004 3:24 pm
Posty: 88
anko30 napisał(a):
... Mother Mary comes to me,
speaking words of wisdom, let it be.

No tu już Bitle na maksa pojechali z satanizmem. :lol:

Ale z chrześcijaństwem też nie pojechali. Jeśli ktoś myśli, że tu mowa o Matce Boskiej to się grubo mylą. Jak ktoś nie zna genezy piosenki, że mama Paula była Mary, to mu takie rzeczy wychodzą. A kiedyś rzeczywiście w telewizji widziałam jakiś filmik i tam mówili, ze Paul o Matce Boskiej śpiewa. Z tapczanu wtedy spadłam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 03, 2004 1:27 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pią Cze 25, 2004 12:53 am
Posty: 79
Miejscowość: Dębica
Hehehe czego to ludzie nie wymyślą :lol:
śmiechu warte

Pozdrawiam fanów muzyki z piekła rodem :twisted:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 03, 2004 3:14 pm 
Offline
starszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 19, 2004 7:28 pm
Posty: 44
Śmiać się z tego.. śmiać :)

Gdyby każdy podchodził do tego z żałem i złością to nie było by tej całej magii. Choć zdarzają się sytuacje, w których mnie to już ten mówiąc delikatnie - denerwuje.

Mówiąc, że Lennon podpisał pakt z diabłem... buehe, jest to po prostu śmieszne. Jedna z najśmieszniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek przeczytałem. John Lennon ma u mnie wielki szacunek - był wielkim człowiekiem i nadal jest :). Nawet taka zwyczajna osoba po oejrzeniu jakiegoś nagrania The Beatles nie przypuszczałaby, że Lennon to "dziwak" podpisujący jakieś pakty... :roll:

W ramach tematu: proszę odwiedzić: http://www.piusx.org.pl/zw/34/34npkp.html Temat "Obraz cywilizacji liberalnej" i drugi akapit. Potraktujcie to jako ciekawostkę :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 03, 2004 7:11 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Sty 11, 2003 6:23 pm
Posty: 158
Miejscowość: Warszawa
Niektórzy ludzie bywają zarażeni fatalną chorobą, która nazywa się religią. Zwłaszcza katolicyzm jest przykry jeśli chodzi o interesowne szerzenie nienawiści. Ludzi ci gaworzą do przedstawionego im za młodu boga, ten im nie odpowiada i zaczynają się denerwować w końcu.
Zabrzmi banalnie, ale ogólnie akceptacja (w tym ta bardziej aktywna, wyznawana przez uczestników niniejszego forum) muzyki, stylu zespołu na "B" polega - wedłu mnie - generowaniu pozytywnych wibracji. Jak to cudownie zaśpiewał George "in the World of light - where the Spirit is free from the lies, and all else that we despised". Trudno było lepiej ująć sprawę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 03, 2004 7:38 pm 
Religia nie jest chorobą. Fanatyzm religijny tak.


Góra
  
 
PostWysłany: Śro Lis 03, 2004 9:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Kasia napisał(a):
"...John Lennon z zespołu „The Beatles” wielokrotnie twierdził publicznie, że podpisał pakt z diabłem..."


tak... ja nawet kiedyś spotkałem się z interpretacją obrazka Johna z okładki płyty Yellow Submarine (wydanie z 1969, a nie nowsza wersja z inną okładką i trochę innym zestawem nagrań), że jakoby trzyma w górze swą dłoń ułożoną w pozdrowieniu satanistycznym (kciuk i mały palec do góry).
http://walruspage.progipark.com/cover10.gif

A tu nawet znalazłem prawdziwe zdjęcie które to ilustruje:
http://home.online.no/~helgery/single13.jpg

:shock:

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 12:03 am 
Pawel napisał(a):
ja nawet kiedyś spotkałem się z interpretacją obrazka Johna z okładki płyty Yellow Submarine (...), że jakoby trzyma w górze swą dłoń ułożoną w pozdrowieniu satanistycznym (kciuk i mały palec do góry).
http://walruspage.progipark.com/cover10.gif

A tu nawet znalazłem prawdziwe zdjęcie które to ilustruje:
http://home.online.no/~helgery/single13.jpg

:shock:


Interesujące :)
Tylko, że gest Lennona oznacza miłość. Palce, które są wyciągnięte leżą w jednej płaszczyźnie.
Z tego co wiem, gest satanistyczny jest podobny, ale kciuk jest wyciągnięty do przodu. W ten sposób trzy palce - wskazujący, mały oraz kciuk wraz ze zwiniętymi w okrąg palcami serdecznym oraz środkowym tworzą trzy szóstki. Jeżeli oczywiście spoglądać na tak ułożoną dłoń z boku. Niestety nie mogę Wam tego pokazać, ale mam nadzieję, że to sobie jakoś wyobrażacie :)
John pewnie chciał aby to wyglądało dwuznacznie - taki on był właśnie. Ale w ostateczności przyczepić się do niego nie można.
Z drugiej strony zawsze znajdą się tacy, którzy się doszukają paktu z szatanem...


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 1:59 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Sty 11, 2003 6:23 pm
Posty: 158
Miejscowość: Warszawa
Nie dajmy się tylko wciągnąć w dysputy czym religia jest a czym nie jest :)

Ja zawarłem też pakt z diabłem, ale diabeł dał mi inny znak rozpoznawczy - muszę wkładać dwa palce w nos. Niestety nie jestem Beatlesem, bo mój znak zdobiłby połowę zdjęć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 1:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
tak quietek, tęz myślę że John prowokował tym gestem na tym zdjęciu.
Bardzo zawikłana jest dla mnie róznica pomiędzy gestem miłości a satanistycznym (vide Twoje wyjaśnienie), myślę, że John wygłupiał się jednak z tym gestem satanistycznym.... :? :lol:

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 24, 2004 3:48 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 19, 2004 7:11 pm
Posty: 131
Miejscowość: Chorzów
Jasne..od razu niech napiszą, że Szatan a Lennon to te same osobowości. Jeśli tak stawiają sprawe to prosze bardzo, jestem satanistką... za Nimi do bram piekła.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 18, 2005 10:29 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Jedno słowo na określenie idiotyzmów dotyczących Lennona i The Beatles zamieszczanych w necie - GŁUPOTA - i to w dodatku w czystym wydaniu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 04, 2005 12:52 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 23, 2005 1:02 am
Posty: 167
Hahha rzeczywiscie jest juz taki temat Greg ;)

No to dodaje tą wypowiedz bo to absolutny hicior :D

Cytuj:
Moim zdaniem jako zespol to nic do muzyki nowego nie wniesli.


Wypowiedz "eksperta" w dziedzinie muzyki rockowej na pewnym forum muzycznym ;) szcegóły w temacie "Dla tych co myslą ze to juz koniec "

:lol:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 11, 2005 12:04 am 
Są ludzie, którzy zajmują się takimi rzeczami:

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,361

Na liście osób zakazanych jest oczywiście John ;)

Ośrodek racjonalistyczno-sceptyczny - ja pierniczę!

W ogóle warto sobie przejrzeć ten spis.


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 11, 2005 12:13 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
ja cię pierniczę :D Gombrowicz i Narutowicz też są.
Ja nie wiem, nie rozumiem tych ludzi (podobnie jak innych "tego typu"). Jak dla mnie to oni są już na tym punkcie przewrażliwieni :lol: i to dość mocno :lol:
Zresztą sami napisali:
Cytuj:
Autor tekstu: Michał Przech; Oryginał: www.racjonalista.pl/kk.php/s,361
Strona ta nie powinna być dla nikogo wyrocznią. Zamieściłem tu tylko osoby, co do których istnieje pewność lub zasadniczy powód, aby je tak zakwalifikować. Jeżeli jakieś nazwisko nie powinno się tu znaleźć, napisz do nas o tym. Jeżeli masz jakiś wiarygodny cytat dotyczący jednej z tych osób, także prosimy o jego przysłanie

No, wyrocznią to na pewno nie jest i zapewniam - nigdy nie będzie :D
Tylko poszukam, a znajdę cytat (niestety po angielsku) gdzie Lennon tuż przed swoją śmiercią wyraźnie deklaruje (no może nie aż tak wyraźnie, ale jednak :wink: :D ), że wierzy w Boga i dużo rozmyśla nad naukami Chrystusa. Ale nie mam czasu, ani ochoty konwersować z autorami strony. Z reguły są to osoby ograniczone, których nie przekona się do swoich racji, nawet jeśli ma się odpowiednie, dużo bardziej rozsądne od nich argumenty :roll: :lol:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY