Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 8:27 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 31, 2006 4:52 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Dziękuję Wam za odpowiedź :)

moja mała podpowiedź:
o ile wątek-duplikat nie jest bardzo rozbudowany, to poszczególne posty można po prostu przenieść do już istniejącego, a duplikat-trup po prostu zdeletować :wink:

Ale i tak jeszcze raz dzięki za odpowiedź :)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 12:12 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Byłem na wakacjach od około 20 czerwca do 10 lipca, stąd moja nieobecność.
W tym czasie odbyła się premiera LOVE w Mirage w Los Angeles z udziałem żyjących Beatlesów i ich rodzin oraz przyjaciół.
Cisza w tym temacie może świadczyć o tym, że nikt z tu zaglądających nie ma nic do powiedzenia w tym ważnym historycznie momencie.
Ja jednak, po powrocie z zagranicy, pozwoliłem sobie uraczyć Was fragmentami tego Wydarzenia w dziale Muzyka W Sieci. Zapraszam.

See you.

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 12:25 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Image
od lewej
Paul McCartney, Olivia Harrison, Yoko Ono, Barbara Bach (żona Ringo), Ringo Starr
:D

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 12:27 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Image

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 12:28 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Image

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 12:29 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Image
ze szklaneczką piwa:
Julian Lennon i Dhani Harrison 8)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 12:41 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
i na deser, a może na początek, najlepsza strona ze zdjęciami Beatlesów z tej Gali

http://www.wireimage.com/GalleryListing ... 499&nbc1=1

8) :D

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 12:44 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Pawel napisał(a):
Cisza w tym temacie może świadczyć o tym, że nikt z tu zaglądających nie ma nic do powiedzenia w tym ważnym historycznie momencie


....na stronie glownej w newsach jest info, fotki oraz odnosnik do materialow wideo

http://www.beatles.kielce.com.pl/wz_lis ... 5&senazwa=

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 12:48 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
macho napisał(a):
Pawel napisał(a):
Cisza w tym temacie może świadczyć o tym, że nikt z tu zaglądających nie ma nic do powiedzenia w tym ważnym historycznie momencie


....na stronie glownej w newsach jest info, fotki oraz odnosnik do materialow wideo

http://www.beatles.kielce.com.pl/wz_lis ... 5&senazwa=

Dzięki.
Szkoda tylko że tak mało komentrzy, że tak mało dyskusji.
Ale pewnie znowu się czepiam, już mnie Macho przyłapał :wink: :P

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 12:49 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
no ba! :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 12:52 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
macho napisał(a):
no ba! :wink:

Image 8)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 12:52 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Wiesz, patrząc na to z mojego punktu widzenia (żeby nie było, mówię tylko za siebie ;)), ciężko ocenić ten ?spektakl?/?wydarzenie? po tych fragmentach wideo, zdjęciach... Niektórym (na przykład mnie :P) sprawia trudność wypowiadanie się na temat ogółu, mając jedynie dostęp do szczegółu. ;)

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 12:56 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Michelle napisał(a):
Wiesz, patrząc na to z mojego punktu widzenia (żeby nie było, mówię tylko za siebie ;)), ciężko ocenić ten ?spektakl?/?wydarzenie? po tych fragmentach wideo, zdjęciach... Niektórym (na przykład mnie :P) sprawia trudność wypowiadanie się na temat ogółu, mając jedynie dostęp do szczegółu. ;)

Miejmy nadzieję że Apple nie będzie zwlekało zbytnio z wydaniem DVD.
Ja mam od dzisiaj zapis z Minidiska (fragmenty przedstawiłem w dziale Muzyka) ale oczywiście wtym spektaklu Audio i Wideo są nierozerwalnie ze sobą powiązane....

Wydarzeniem tak czy owak jest tak 'masowe' spotkanie się Beatlesów i ich rodzin podczas gali (np Cynthia Lennon i Yoko Ono obok siebie na zdjęciu????? Tak!!!!!:shock: :shock: :shock: :D :D :D

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 9:07 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
http://www.beatles.kielce.com.pl/phpbb2 ... php?t=1538 :roll:

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 1:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ależ piękne zdjęcia! :D wszyscy się spotkali - jak miło ich widzieć w jednej kupie 8) i to razem z Yoko! :D coś pięknego :) chyba wreszcie wszyscy się kochają :) a Ringo jak się świetnie trzyma! :)
a najbardziej podoba mi się Dhani, bo to wykapany George 8)
dzięki!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 3:24 pm 
Offline
Lovely Rita

Rejestracja: Pią Kwi 14, 2006 8:44 pm
Posty: 373
o tak, zdjęcia są przesliczne, a Dhani świetny! :D
ja na jednym filmiku z youtube chyba miałam wrażenie, że ktoś, bodaj Ringo, nie chce objąć Yoko do zdjęcia, ale to może takie złudzenie tylko było...
i tylko szkoda, że Paul taki sam... :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 10:34 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
satfreee napisał(a):
http://www.beatles.kielce.com.pl/phpbb2/viewtopic.php?t=1538 :roll:

Dzięki :roll:





:D

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 6:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Zeskanowałem dla Was bardzo pochlebną recenzję n/t przedstawienia (premierowego) LOVE
http://i65.photobucket.com/albums/h238/ ... k/LOVE.jpg

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 7:03 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 23, 2005 2:45 pm
Posty: 619
Miejscowość: koło Białegostoku
Nie da się czytać. Za mała rozdzielczość.

_________________
Ic-Zaps


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 06, 2006 8:13 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Wytężyłem wzrok i przygotowałem dla was wersję tekstową... Zastanawia mnie to, że George podpisał umowę 2 lata po swojej śmierci (pewnie chodziło o Olivię). __ - oznacza, że nie mogłem tego rozczytać. życzę miłego czytania.


Premiera musicalu Love powaliła amerykańską krytykę. W Las Vegas po raz pierwszy, a zapewne i ostatni, spotkali się żyjący Beatlesi i rodzinych tych, którzy już odeszli. 30 czerwca na premierę w hotelu Mirage przybyli sir Paul McCartney, Ringo Starr, Yoko Ono, Olivia Harrison z synem Dhanim i pierwsza żona Johna Lennona i ich syn Julian.
Musical Love jest pierwszym przedsięwzięciem teatralnym, któremu firma Aplle, zajmująca się spuścizną po Beatlesach, dała licencje na wykorzystywanie oryginalnych piosenek zespołu. Pomysł spektaklu zrodził się jeszcze za życia Georga Harrisona, który przyjaźnił się z Gayem Lalibertem, założycielem Cirque du Solei. Obaj panowie dzielili pasję wyścigów Formuły 1. I właśnie podczas party, jakie Lalibert wystawił z okacji Grand Prix w Montrealu w 2000 roku, zrodził się pomysł zrealizowania musicalu. Trzy lata później przyjaciele podpisali umowę [?] . "Dali mi ___ na produkcję 80 minutowego kolażu z nagrań Beatlesów". - wyjaśnia magazynowi "Rolling Stones" George Martin, słynny producent muzyczny Wielkiej Czwórki. Sir George Martin wraz z synem Guseem (nagrywał już z Elvisem Costello i ENXS) przez dwa lata pracowali nad skompletowaniem ścieżki do musicalu. W jedną całość połączyli fragmenty ponad 100 piosenek. Co więcej, zmiksowali razem różne urywki z różnych utworów. I tak do perkusji z "Tommorow Never Knows" dodano wokale z "With You Without You". W "Girl" gości fragment z "Lucy In The Sky With Diamonds". oraz perkusyjne przejście z "Benefit Of Mr Kite" i gitarowa figura z "And I Love Her" . Tak zwana podwodna wersja "Octopus's Garden" zaczyna się od smyków z "Good Night", które są zmiksowane z perkusją z "Lovely Rita, a w środkowej części pojawia się fragment "Polthyme Pam".

Reżyser spektaklu Dominie Champagne pragnął w jednej ze scen pokazać proces powstawania utworu muzycznego. Martinowie stworzyli razem nową wersję "Strawberry Fields Forever". Zaczyna się od domowego nagrania Johna Lennona, a następnie stopniowo przechodzi w wielokuralową (?) orgię dźwiękową. Jednak tylko akustyczne demo do piosenki "While My Guitar Gently Weeps" wzbogacone o symboliczną aranżacje jest jedynym fragmentem muzycznym specjalnie skomponowanym na potrzeby musicalu.

W spektaklu uczestniczy 60 aktorów akrobatów, a obsługa techniczna liczy 100 osób. Inscenizacja opiera się na jednym, ale podstawowym ____ - nikt na scenie nie odgrywa postaci samych muzyków. "To jest opowieść o Beatlesach bez Beatlesów" - wyjaśnia Dominie Champagne. "Love" zabiera widzów na częściowo chronologiczną, a częściowo fantastyczną po czasach beatlemanii. Akrobaci, breakdancerzy, skoczkowie na trampolinie _-_ wcielają się w rolę Sierżanta Pieprza, Lady Madonny, czy bajecznych postaci z piosenki "Octopus's Garden". Jak podał "New York Times", początek premiery przypominał bardziej sceny znane z walk bokserskich niż z ___ teatralnych. Tysiące fanów zebrało się wokół lobby hotelu, oczekując, że choć na mignięcie oka przedefilują przed nimi po czerwonym dywanie Beatlesi i słynne wdowy z dziećmi.

"Muzyczna ekstrawagancja" jak recenzenci ochrzcili spektakl "Love", jest bardziej tanecznym niż cyrkowym przedstawieniem, a właśnie z akrobatycznych popisów słynie Cirque du Solei. Oczywiście i tym razem nie odbyło się bez __ rozwiązań scenograficznych o choreograficznych. Recenzenci wyróżniają popisy wrotkarzy podczas piosenki "Help!" czy wspaniale zsynchronizowane przewroty akrobatek podczas "Back In The U.S.S.R." Spośród bardziej spokojnych uwtworów najbardziej entuzjastycznie przyjęto inspirowaną jogą choreografię do "Here Comes The Sun". Przyjęcie oraz recenzje spektaklu były tak dobre, że dyrekcja hotelu Mirage jak przewiduje, że przedstawienie nie zejdzie ze sceny przez następne 10 lat. Oczywiście planowane jest wydanie soundtracku do "LOVE", ale data jego edycji nie jest jeszcze znana,.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY